هدر موبایل
1398/07/14 18:01:04
سرویس صحن
مصری در نطق میان دستور تأکید کرد:

ضرورت افزایش حقوق افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی طبق مصوبه مجلس

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به ردیفی که مجلس در قانون بودجه ۹۸ برای افزایش حقوق افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی به تصویب رساند، گفت: دولت هنوز این قانون را بعد از گذشت ۷ ماه اجرا نکرده است.
ضرورت افزایش حقوق افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی طبق مصوبه مجلس نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به ردیفی که مجلس در قانون بودجه 98 برای افزایش حقوق افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی به تصویب رساند، گفت: دولت هنوز این قانون را بعد از گذشت 7 ماه اجرا نکرده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201910107546214769.jpg ضرورت,افزایش,حقوق,افراد,تحت,پوشش,کمیته,امداد,و,بهزیستی,طبق,مصوبه,مجلس Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، عبدالرضا مصری در نشست علنی نوبت عصر امروز (یکشنبه، 14 مهرماه) مجلس شورای اسلامی، در نطق میان دستور خود با بیان اینکه در قانون بودجه دو محل برای حقوق محرومان تحت پوشش کمیته امداد حضرت امام(ره) و بهزیستی دیدیم، گفت: یک ردیف آن مربوط به ردیف عادی در بودجه بود و ردیف دوم را از محل یارانه ها و تبصره 14 بود.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: وقتی پیشنهاد 20 درصد افزایش حقوق محرومان را در کمیسیون دادیم، نماینده دولت و سازمان مدیریت گفت که در ردیف ها این موضوع را دیده ایم و ما هم اعتماد کردیم و پذیرفتیم اما وقتی به تبصره 14 رسیدیم دیدیم عدد آن در ردیف 19 هیچ تغییری نکرده است لذا پیشنهادی دادم که اعضای کمیسیون تلفیق آن را تصویب کردند و 20 درصد به این ردیف اضافه شد که امسال از ابتدای فروردین، حقوق ناچیز خانواده های نیازمند 20 درصد افزایش یابد.

وی در ادامه با بیان اینکه فروردین و اردیبهشت صبوری کردیم اما یک ریال به حقوق نیازمندان اضافه نشد، عنوان کرد: سه ماه پیگیری حضوری، تلفنی و خواهش و تمنا کردیم اما اعتنایی نکردند لذا از مرداد ماه جلسات متعدد در مجلس با حضور وزیر تعاون، رئیس کمیته امداد، بهزیستی، سازمان مدیریت برگزار کردیم و قول دادند اما به وعده ها عمل نکردند.

مصری در ادامه با بیان اینکه امروز با تورم 40 درصدی و خالی شدن سفره محرومان روبرو هستیم، اظهار کرد: یک ریال به حقوق 160 هزار تومانی یک خانواده اضافه نشده است و حقوقی که در حال حاضر پرداخت می شود معادل سال گذشته است چنانچه برای خانواده یک نفره 160 هزار تومان و برای خانواده 5 نفره، 500 هزار تومان است که یعنی روزانه 3 هزار و 440 تومان محاسبه شده در حالی که بطری های آب معدنی 1500 تومان شده است یعنی فرد با این حقوق می تواند دو بطری آب بخرد و این آن چیزی است که از محرومان دریغ می شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: سفره خالی محرومان خالی تر شده اما حقوق نجومی بگیران پرداخت می شود و حقوق نمایندگان و وزرا و وکلا کم نمی شود و فقط حقوق افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی کاهش یافته است.

وی اضافه کرد: من به رئیس مجلس نامه نوشتم که به نوبخت ارجاع و جدولی تهیه و جلسات متعددی برگزار شد. باید به داد محرومان برسید که اگر حق خود را نگیرند فلسفه وجودی ما در مجلس زیر سؤال می رود چرا که آنها نمی توانند پوشاک، مسکن، غذا، تحصیل، درمان و بهداشت خود را تأمین کنند.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه ردیفی که در قانون بودجه قرار داده ایم، علیرغام گذشت 7 ماه اجرا نمی شود، خاطرنشان کرد: از همه مسئولانی که در حق محرومان کوتاهی کرده اند به مقام معظم رهبری شکایت می کنم. اگر ما نتوانستیم حق آنها را بگیریم پس چه کسی باید حق کودکان یتیم را بگیرد که دلشان به مجلس شورای اسلامی خوش است پس اجازه ندهید یک روز حقوق آنها عقب بیفتد چنانچه امام راحل(ره) فرمودند کسانی که در طول تاریخ محرومیت کشیده اند نباید در جمهوری اسلامی محرومیت بکشند لذا امیدواریم دولت عنایت کند قانونی را که مجلس در این زمینه تصویب کرده است، به اجرا برساند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet