خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1398/07/14 17:29:00
سرویس بین الملل

دیدار سفیر سوریه در تهران با رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی

عدنان محمود سفیر سوریه در تهران صبح امروز یکشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۸ با مجتبی ذوالنوری رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد.
دیدار سفیر سوریه در تهران با رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی عدنان محمود سفیر سوریه در تهران صبح امروز یکشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۸ با مجتبی ذوالنوری رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201910100365322149.jpg دیدار,سفیر,سوریه,در,تهران,با,رئیس,کمیسیون,امنیت,ملی,و,سیاست,خارجی,مجلس,شورای,اسلامی Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، عدنان محمود سفیر سوریه در تهران صبح امروز یکشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۸ با مجتبی ذوالنوری رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد.

ذوالنوری در ابتدای این دیدار روابط جمهوری اسلامی ایران و سوریه را روابطی دوستانه، راهبردی و تاریخی  و گفت:" روابط جمهوری اسلامی ایران و سوریه روابطی مبتنی بر اعتقادات و اشتراکات فراوان است که شرایط سخت و  تحریم ها نه تنها تاثیری در این روابط نداشته بلکه باعث استحکام هرچه بیشتر روابط دو کشور شده است".

 وی با اشاره به نقش مهم و محوری سوریه در جبهه مقاومت خاطرنشان کرد:" سوریه هم نقش مهمی در جبهه مقاومت علیه رژیم صهیونیستی  داشته و هم نقش هماهنگی و پشتیبانی برای سایر کشورهای جبهه مقاومت ایفاء نموده است".

 وی افزود:" امروز فشاری که سوریه متحمل می شود تاوان نقش مهم و محوری این کشور در جبهه مقاومت است".

 ذوالنوری خروجی اجلاس آستانه را به نفع  دولت و ملت سوریه دانست و گفت :" بازنگری قانون اساسی دستاورد خوبی است و ورود سازمان ملل به موضوع نیز فرصت مناسبی جهت بهبود اوضاع به نفع سوریه است".

 رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان ضمن تاکید بر حفظ تمامیت ارضی و نظام حاکم در سوریه گفت:" جمهوری اسلامی ایران به شدت و قاطعانه حضور بیگانگان بدون دعوت، پیشنهاد و درخواست دولت سوریه را محکوم نموده و معتقد است سرنوشت نهایی سوریه به دست دولت و ملت سوریه فارغ از هرگونه مداخله خارجی رقم خواهد خورد".

عدنان محمود سفیر سوریه در تهران نیز در این دیدار از حمایت های جمهوری اسلامی ایران از دولت و ملت سوریه قدردانی کرد.

وی با اشاره به اینکه نقش و جایگاه  حائز اهمیت جمهوری اسلامی ایران؛ در سایه رهنمودهای مقام معظم رهبری، در مقابله با نقشه‌های شوم آمریکا و غرب نشان دهنده عمق حکمت و بصیرت ایشان می باشد خاطرنشان کرد:" هم اکنون شاهد شکست واقعی نقشه های شوم آمریکا و غرب به برکت مقاومت جمهوری اسلامی ایران،سوریه و جبهه مقاومت هستیم".

سفیر سوریه در پایان نسبت به رفع موانع موجود در زمینه همکاری های علمی، فرهنگی و دانشگاهی میان دو کشور ابراز امیدواری کرد.

پایان پیام/ 

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet