هدر موبایل
1398/07/14 18:05:32
سرویس صحن
دهمرده در تذکر شفاهی؛

وابستگی نیمی از جمعیت سیستان و بلوچستان به رودخانه هیرمند خطای نابخشودنی وزارت نیرو است

نماینده مردم زابل در مجلس وابسته نمودن نیمی از جمعیت سیستان و بلوچستان به رودخانه هیرمند را خطای نابخشودنی وزارت نیرو دانست.
وابستگی نیمی از جمعیت سیستان و بلوچستان به رودخانه هیرمند خطای نابخشودنی وزارت نیرو است نماینده مردم زابل در مجلس وابسته نمودن نیمی از جمعیت سیستان و بلوچستان به رودخانه هیرمند را خطای نابخشودنی وزارت نیرو دانست. https://cdn.icana.ir/d/019/201901106776676814.jpg وابستگی,نیمی,از,جمعیت,سیستان,و,بلوچستان,به,رودخانه,هیرمند,خطای,نابخشودنی,وزارت,نیرو,است Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، حبیب اله دهمرده در نشست علنی نوبت عصر امروز (یکشنبه، 14مهرماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خطاب به رئیس جمهور، گفت: ضرورت دارد انرژی اتمی در حد اعلا انجام شود؛ وابسته نمودن نیمی از جمعیت سیستان و بلوچستان به رودخانه هیرمند و سرچشمه آن در خاک افغانستان خطای نابخشودنی وزارت نیرو است.

نماینده مردم زابل، زهک و هیرمند در مجلس شورای اسلامی افزود: خرسندیم که برای آب پایدار سیستان یک بار برای همیشه 4 راه علمی و کارشناسی که مورد تائید تمام دانشمندان و مسئولان است در حال انجام است؛ ضروری است در اجرای آن تسریع شود.

وی ادامه داد: علیرغم تحریم های آمریکا بار دیگر اولین تجلی چاه آب ژرف ایران و منطقه به عمق 3 هزار متر در سیستان از افتخارات نظام مقدس جمهوری اسلامی است که جای تشکر فراوان دارد.

دهمرده همچنین در تذکری به وزیر نیرو، خواستار تسریع در انتقال آب از دریای عمان با داشتن ردیف بودجه علاوه بر 820 میلیون مترمکعب آب از رودخانه هیرمند، خرید آب بیشتر از افغانستان براساس پیشنهاد ارائه شده و جلوگیری از تبخیر و سوخت گذاری چاه نیمه ها با داشتن ردیف بودجه و تعیین تکلیف کارخانه لاستیک زابل و سایر کارخانه های استان شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet