هدر موبایل
1398/07/15 11:49:57
سرویس سیاسی
محمودی شاه‌نشین:

نمایندگان به صورت داوطلبانه در مورد عملکرد و دارایی‌های خود شفاف‌سازی کردند

عضو کمیسیون امورداخلی کشور و شوراهای مجلس گفت: تعداد زیادی از نمایندگان مجلس به صورت داوطلبانه در مورد عملکرد و دارایی‌های خود شفاف‌سازی کردند و اکنون نیز فوریت بررسی شفافیت آرا تقنینی در مجلس تصویب شده است.
نمایندگان به صورت داوطلبانه در مورد عملکرد و دارایی‌های خود شفاف‌سازی کردند عضو کمیسیون امورداخلی کشور و شوراهای مجلس گفت: تعداد زیادی از نمایندگان مجلس به صورت داوطلبانه در مورد عملکرد و دارایی‌های خود شفاف‌سازی کردند و اکنون نیز فوریت بررسی شفافیت آرا تقنینی در مجلس تصویب شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201801103483977794.jpg نمایندگان,به,صورت,داوطلبانه,در,مورد,عملکرد,و,دارایی‌های,خود,شفاف‌سازی,کردند Icana

محمد محمودی شاه نشین در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به حملاتی که به مجلس می‌شود، اظهار داشت: متاسفانه برخی افراد هجمه‌های سنگینی را در فضای مجازی علیه مجلس ترتیب می‌دهند در حالیکه اقدامات بسیار مهمی در دوره دهم مجلس شورای اسلامی انجام شده که در ادوار سابق مورد توجه قرار نگرفته بود.

عضو کمیسیون امورداخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی بیان کرد: از ابتدای این دوره از مجلس قوانین تکراری و از رده خارج را تنقیح شدند که امر بسیار مهمی است زیرا در بسیاری از مواقع، تورم قوانین در مرحله اجرا مشکلاتی را ایجاد می‌کند.

وی افزود: علیرغم اینکه مجلس دهم را به جانبداری از دولت متهم می‌کردند، 5 سوال از رئیس جمهور مطرح شد که 4 رای منفی به پاسخ‌های رئیس جمهور داده شد.

محمودی شاه نشین ادامه داد: تعداد زیادی از نمایندگان مجلس به صورت داوطلبانه در مورد عملکرد و دارایی‌های خود شفاف‌سازی کردند و اکنون نیز فوریت بررسی شفافیت آرا تقنینی در مجلس شورای اسلامی تصویب شده است.

مصوبه مجلس، شهرداری‌ها و دهیاری‌ها را از انحلال نجات داد

نماینده مردم شهریار، قدس و ملارد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حجم امکانات رفاهی برای نمایندگان در این دوره به کمترین میزان خود رسیده و میزان سفر‌های خارجی نمایندگان نیز کاهش یافته است، گفت: علیرغم روندهای قبلی، در این دوره هیچ بند و قانونی در مجلس مصوب نشده که امکانات و تسهیلاتی را به نمایندگان بدهد.

وی افزود: در این دوره از مجلس برخی قوانین مهم در قالب طرح به نتیجه رسیده است؛ مالیات بر ارزش افزوده، توزیع مالیات حاصل از ارزش افزوده، شهرداری‌ها و دهیاری‌ها را از انحلال نجات داد. در دوره های گذشته شهرداری‌ها نگران بودجه عمرانی و جاری خود بودند اما با قانونی که مجلس وضع کرد این مشکلات مرتفع شده است.

لایحه تجارت در مجلس دهم به صحن آمد

محمودی شاه‌نشین اظهار داشت: اکنون در حوزه انتخابیه من دهیاری‌ها و شهرداری‌ها با مشکل مالی مواجه نیستند و به صورت ماهانه منابع مالی از محل مالیات بر ارزش افزوده به دست آن ها می‌رسد.

عضو کمیسیون امورداخلی کشور و شوراهای مجلس با بیان اینکه در کمیسیون ویژه حمایت از تولید مجلس دهم ابتکارات جدیدی را شاهد بودیم، لایحه تجارت و اصلاحات قانون انتخابات نیز انجام شد، افزود: در کمیسیون امور داخلی کشور نیز پیرامون درآمد پایدار شهرداری‌ها، قانون مدیریت پایدار شهری و کارهای تخصصی و فنی مناسبی انجام شده است.

در هیچ دوره‌ای تا این حد مجلس مورد حمله قرار نگرفته است

وی با اشاره به اینکه تعداد کمیسیون‌های تخصصی تشکیل شده در این دوره افزایش یافته و مجلس منسجم‌تر عمل کرده است، افزود: انتخابات هیات رئیسه مجلس به دور از تنش‌های معمول برگزار شد و شرایط بدی را مشاهده نکردیم. صرفه جویی‌های مناسبی نیز در مجلس انجام شده است.

محمودی شاه‌نشین با بیان اینکه مجلس در راستای شفاف سازی عملکرد گام برمی‌دارد، ادامه داد: مجلس در هیچ دوره‌ای تا این میزان مورد حمله قرار نگرفته است و حتی صدا و سیما هم علیه مجلس اقدام کرد. برای رفع مشکلات کشور مجلس سعی کرد با تعامل کارها را پیش ببرد در حالیکه می‌توانست با ایجاد حاشیه خود را مخالف دولت نشان دهد و دولت را مقصر همه مشکلات بداند.

عضو فراکسیون مستقلین ولایی با بیان اینکه این دوره از مجلس شورای اسلامی چالش‌های مهمی داشته است، گفت: تصویب FATF و CFT و تعداد طرح‌هایی که مقابله با آمریکا اقدامات مهمی بود اما برخی با دروغ پراکنی‌، مجلس را تخریب کردند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet