روز مجلس
1398/07/16 07:22:54
سرویس اجتماعی
هاشمی:

دولت یارانه‌ای برای ممانعت از ورشکستگی صنعت داروی کشور تعیین کند

رئیس فراکسیون غذا و دارو مجلس، با بیان اینکه هزینه‌های تولید دارو از مبلغی که برای عرضه دارو تعیین می‌شود، بیشتر است از دولت خواست تا یارانه‌ای را از محل بودجه عمومی جهت حمایت از فعالان حوزه دارو و ممانعت از ورشکستگی صنعت داروی کشور تعیین کند.
دولت یارانه‌ای برای ممانعت از ورشکستگی صنعت داروی کشور تعیین کند رئیس فراکسیون غذا و دارو مجلس، با بیان اینکه هزینه‌های تولید دارو از مبلغی که برای عرضه دارو تعیین می‌شود، بیشتر است از دولت خواست تا یارانه‌ای را از محل بودجه عمومی جهت حمایت از فعالان حوزه دارو و ممانعت از ورشکستگی صنعت داروی کشور تعیین کند. https://cdn.icana.ir/d/019/45161.jpg دولت,یارانه‌ای,برای,ممانعت,از,ورشکستگی,صنعت,داروی,کشور,تعیین,کند Icana

همایون هاشمی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه اصلاح قیمت داروها الزاما به معنای افزایش نرخ آنها نیست، گفت: با توجه به اینکه چندین سال است که در حوزه قیمت‌گذاری داروها تاخیر داشتیم، از سوی دیگر تورم و هزینه‌های بالادست و پایین‌دست داروسازی هم در حوزه تامین مواد اولیه افزایش داشته و هم دستمزد کارگران و هزینه بسته‌بندی و مالیات نیز افزایش یافته است به همین دلیل مبالغی که برای تولید دارو پرداخت می‌شود بیشتر از نرخی است که برای عرضه آنها لحاظ می‌کنند.

دولت مانع از افزایش پرداختی از جیب مردم برای تامین داروی مورد نیازشان شود

نماینده مردم میاندوآب، شاهین دژ و تکاب درمجلس شورای اسلامی، ادامه داد: هم‌اکنون با توجه به شرایط ایجاد شده، اصلاح قیمت داروها همراه با افزایش نرخ آنها خواهد بود، اما برای اینکه مانع از افزایش پرداختی از جیب مردم شویم باید دولت تدابیری بیندیشد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با اشاره به راهکارهایی که دولت می‌تواند برای جلوگیری از افزایش پرداختی از جیب مردم درپی افزایش نرخ داروها ارائه دهد، تصریح کرد: دولت می‌تواند از طریق تعامل با بیمه‌ها به عنوان واسطه اول در جهت رفع این مشکل چاره‌اندیشی کنند، از سوی دیگر می‌تواند سازوکاری طراحی کند که برای این بخش یارانه‌ای در جهت حمایت از فعالان صنعت دارو تعیین شود.

افزایش نرخ داروها باید منطقی و متناسب با شرایط اقتصادی کنونی کشور باشد

این نماینده مردم در مجلس دهم، تاکید کرد: البته افزایش نرخ داروها نیز باید منطقی و متناسب با شرایط اقتصادی کنونی کشور باشد و نباید برای مردم نگرانی ایجاد کند، بنابراین باید دولت به دنبال راهی باشد تا هزینه‌های این بخش را از محل منابع مالی عمومی تامین کند.

رئیس فراکسیون غذا و دارو مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: دولت باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی کند که هم مردم در تامین هزینه‌های داروی مورد نیاز خود با مشکل مواجه نشوند و هم واردکنندگان و تولیدکنندگان دارو با مشکل مواجه نشده و صنعت داروی کشور ورشکست نشود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet