خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1398/07/15 17:34:23
سرویس اقتصادی
زنگنه:

احتمال توسعه میدان نفتی فرزاد B با شرکت‌های ایرانی/تشریح آخرین وضعیت کارت‌های سوخت

وزیر نفت می‌گوید: اگر هندی‌ها به همکاری برای پیشبرد میدان نفتی فرزاد B تمایل نشان ندهند با شرکت‌های ایرانی کار را پیش می‌بریم.
احتمال توسعه میدان نفتی فرزاد B با شرکت‌های ایرانی/تشریح آخرین وضعیت کارت‌های سوخت وزیر نفت می‌گوید: اگر هندی‌ها به همکاری برای پیشبرد میدان نفتی فرزاد B تمایل نشان ندهند با شرکت‌های ایرانی کار را پیش می‌بریم. https://cdn.icana.ir/d/019/201906102061007800.jpg احتمال,توسعه,میدان,نفتی,فرزاد,B,با,شرکت‌های,ایرانی/تشریح,آخرین,وضعیت,کارت‌های,سوخت Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، بیژن زنگنه وزیر نفت در جمع خبرنگاران در تشریح جلسه امروز خود با نمایندگان کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی از ارائه گزارشی درخصوص طرح‌های توسعه‌ای نفت و گاز، تکمیل فاز 11 پارس جنوبی، میادین مشترک نفتی، وضعیت بودجه نفتی کشور در سال آینده، کارت سوخت و میدان مشترک فرزاد B  و... خبر داد.

پیشرفت میادین پارس جنوبی علیرغم تحریم‌های شدید مشهود است

زنگنه با بیان اینکه در این جلسه گزارشی در مورد طرح‌های توسعه‌ای نفت و گاز در بخش بالادستی با تمرکز بر میادین مشترک ارائه شد، افزود: خوشبختانه طرح‌های میادین نفتی و گازی علیرغم تحریم‌های شدید به خوبی پیش می‌روند و این پیشرفت در میادین پارس جنوبی بسیار مشهود است.

به‌زودی؛ آغاز تکمیل فاز 11 پارس جنوبی

وی با بیان اینکه وزارت نفت، تکمیل فاز 11 پارس جنوبی را به‌ عنوان آخرین فاز نیمه‌کاره این پالایشگاه به‌زودی آغاز خواهد کرد و پس از این به سمت فشارافزایی و بالا بردن سقف تولید می‌رود، افزود: فاز 14پارس ‌جنوبی نیز سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد هرچند مابقی اقدامات در دریا رو به اتمام است.

وزیر نفت اظهار کرد: در ماه‌های آینده 3 فاز جدید گازی، معادل 70واندی مترمکعب میلیون گاز شیرین  به مدار می‌رسد، ضمن آنکه ساخت پالایشگاه‌ها اکثرا به اتمام رسیده است.

7ونیم میلیارد دلار سرمایه‌گذاری برای جلوگیری از سوزاندن گازهای همراه نفت

وی با بیان اینکه همچنین در این جلسه توضیحات کاملی در مورد میادین مشترک نفتی غرب کارون مبنی بر جلوگیری از سوزاندن گازهای همراه نفت با 7ونیم میلیارد دلار سرمایه‌گذاری ارائه شد، اضافه کرد: آخرین وضعیت تولید، فروش و صادرات نیز در این جلسه مطرح شد.  

زنگنه همچنین مطرح کرد: نمایندگان کمیسیون برنامه و بودجه مجلس خواهان داشتن تصویری از وضعیت بودجه نفتی سال آینده کشور بودند چراکه "منابع" موضوع تعیین‌کننده است البته تاکنون با کمک بانک‌های عامل و صندوق توسعه ملی توانستیم در مسیر توسعه صنعت نفت قدم برداریم.

بیش از 700 تا 800هزار کارت سوخت در باجه‌های پست معطل مانده

وی همچنین در مورد عدم رسیدن کارت‌های سوخت به دست مردم، توضیح داد: هنوز کارت سوخت 500هزار نفر از افراد ثبت نام کرده به دست‌شان نرسیده که به‌زودی این کار به اتمام می‌رسد اما بیش از 700 تا 800هزار کارت سوخت در باجه‌های پست معطل مانده، درواقع مردم برای دریافت به باجه‌ها مراجعه نکرده‌اند.

هنوز کارت سوخت 500هزار نفر از افراد ثبت‌نام کرده به دست‌شان نرسیده که به‌زودی این کار به اتمام می‌رسد اما بیش از 700 هزار کارت سوخت در باجه‌های پست معطل مانده‌اند

احتمال پیشبرد میدان نفتی فرزاد B با شرکت‌های ایرانی/آیا هندی‌ها علاقه نشان می‌دهند؟

وزیر نفت با بیان اینکه  وزارتخانه دو کار را در مورد میدان نفتی فرزاد B همزمان پیش می‌برد، تشریح کرد: ابتدا اینکه به هندی‌ها به طور رسمی پیغام مذاکره داده‌ایم که طبق چهارچوب‌های توافق شده کار آغاز شود و علاقمند به همکاری با هندی‌ها هستیم اما اگر هندی‌ها به این همکاری تمایل نشان ندهند با شرکت‌های ایرانی کار را پیش می‌بریم، البته روش‌های تامین مالی پروژه فرزاد B را نیز بدست آورده و اهداف و نحوه اجرای آن را مشخص کرده‌ایم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet