هدر موبایل
1398/07/15 17:53:00
سرویس فرهنگی
میرزاده در تشریح نشست امروز کمیسیون آموزش خبر داد:

ارجاع طرح تدریس ادبیات محلی به کمیته‌ای در کمیسیون آموزش

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از ارجاع طرح تدریس ادبیات محلی در مدارس کشور به کمیته‌ای در کمیسیون آموزش و تحقیقات خبر داد و گفت: این کمیته ظرف سه هفته نتایج بررسی‌های خود را به کمیسیون آموزش ارائه می‌دهد.
ارجاع طرح تدریس ادبیات محلی به کمیته‌ای در کمیسیون آموزش سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از ارجاع طرح تدریس ادبیات محلی در مدارس کشور به کمیته‌ای در کمیسیون آموزش و تحقیقات خبر داد و گفت: این کمیته ظرف سه هفته نتایج بررسی‌های خود را به کمیسیون آموزش ارائه می‌دهد. https://cdn.icana.ir/d/019/201905103913399064.jpg ارجاع,طرح,تدریس,ادبیات,محلی,به,کمیته‌ای,در,کمیسیون,آموزش Icana

سیدحمایت میرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در تشریح نشست امروز (دوشنبه ۱۵ مهر) کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی ، گفت: دستور کار نخست نشست امروز کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس بررسی طرح اجرای اصل 15 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران(تدریس زبان‌های محلی و قومی در مدارس و دانشگاه‌های کشور) با حضور کارشناسانی از مرکز پژوهش‌های مجلس، وزارت اطلاعات، مرکز تحقیقات اسلامی قم و وزارت آموزش و پرورش بود که نهایتا مقرر شد کمیته‌ای با مسئولیت بنده برای بررسی دقیق طرح مذکور تشکیل شود.

نماینده مردم گرمی مغان در مجلس شورای اسلامی با یادآوری اینکه در اصل 15 قانون اساسی قانون صراحت دارد بر «تدریس ادبیات زبان مادری» در مدارس دارد نه «تدریس به زبان مادری» یا «تدریس زبان مادری»؛ عنوان کرد: همین طور در قانون اساسی صحبت از آموزش و پرورش شده نه دانشگاه‌ها که تمامی این موارد در کمیته مذکور مورد بررسی قرار می‌گیرد و در طرح یاد شده اعمال و ظرف سه هفته آینده نتیجه آن به کمیسیون ارائه می‌شود.

وی اضافه کرد: دستور بعدی کمیسیون بررسی «طرح الزام دولت به حمایت همه جانبه از افراد و مؤسسات ایرانی که از اقدامات آمریکا متضرر شدند»، بود که مقرر شد با توجه به ابهامات در طرح پیشنهاد مرکز پژوهش‌های مجلس جایگزین طرح مذکور باشد تا ایرادات آن از جمله بار مالی طرح و تعاریف آن شفاف‌ شود.

مرکز پژوهش‌ها مکلف به ارائه طرحی با عنوان تشکیل مرکز ملی سنجش شد

میرزاده یادآور شد: ارائه گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی در خصوص طرح تشکیل مرکز ملی سنجش موضوع بعدی مورد بحث در کمیسیون بود که در این نشست مقرر شد طرحی از سوی مرکز پژوهش‌ها در این زمینه آماده و به کمیسیون ارائه شود تا این مرکز زیر نظر رئیس جمهور تشکیل و با شئونات خاصی اداره شود.

حضور صالحی در کمیسیون آموزش

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس افزود: دستور کار بعدی کمیسیون نیز حضور رئیس سازمان انرژی اتمی ایران به منظور ارائه گزارش از وضعیت تحقیق و توسعه در صنعت هسته‌ای کشور بود که توضیحاتی مفیدی به کمیسیون ارائه شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet