هدر موبایل
1398/07/17 16:08:30
سرویس سیاسی
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس:

مشکلات اقتصادی عراق سبب انجام اعتراضاتی در این کشور شد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس معتقد است که اعتراضات عراق ربطی به دخالت های رژیم صهیونیستی و آل سعود ندارند، بلکه این اعتراضات مربوط به مشکلات موجود کشورشان است.
مشکلات اقتصادی عراق سبب انجام اعتراضاتی در این کشور شد عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس معتقد است که اعتراضات عراق ربطی به دخالت های رژیم صهیونیستی و آل سعود ندارند، بلکه این اعتراضات مربوط به مشکلات موجود کشورشان است. https://cdn.icana.ir/d/019/201902101021776022.jpg مشکلات,اقتصادی,عراق,سبب,انجام,اعتراضاتی,در,این,کشور,شد Icana

مصطفی کواکبیان در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در رابطه با درگیرهای به وجود آمده در کشور عراق در روزهای گذشته، گفت: معتقدم؛ که نباید از منظر توهمات توطئه‌ای به تحولات عراق نگاه کرد.

اعتراضات عراق ساماندهی شده نبود

وی در ادامه افزود: نباید در رابطه با تحولات عراق اینچنین حرف‌هایی را به زبان آورد که عربستان، رژیم صهیونیستی و یا دیگران در آن دست داشته‌اند، به هرحال مردم مشکلات اقتصادی را دارند و در عین حال ممکن است که بحث‌ها و اعتراضاتی را در رابطه با این مسائل داشته باشند.

عضو فراکسیون امید مجلس تصریح کرد: اینکه متصور شود، این اعتراضات ساماندهی شده است، این‌گونه نیست؛ یعنی این اعتراضات در واقع یک جنبش بی سری است؛ بالاخره عده‌ای آمدند و اعتراض کرده‌اند.

نماینده مردم تهران، ری و شمیرانات به اظهارنظرهای گوناگون در رابطه با اعتراضات عراق اظهار کرد: ما بایستی بیشتر جانب مرجعیت شیعه(آیت‌الله سیستانی) در کشور عراق که آنها را دعوت به آرامش کردند را داشته باشیم، در عین حال نخست وزیر عراق هم قول‌هایی را برای ایجاد اصلاح ساختارها داده‌اند.

سوءاستفاده آل سعود از اعتراضات عراق

کواکبیان در ادامه همین مبحث گفت: معتقدم که این‌گونه موضع گرفتن بهتر است تا اینکه بگوییم هر روز آل سعود و رژیم صهیونیستی در حال هزینه کردن هستند تا در آنجا اعتراضاتی را راه بیاندازند، اما در عین حال قبول دارم که حوادثی که آنجا اتفاق افتاده است موجب سوء استفاده رسانه‌ها آل سعود و فضای مجازی که آنها هدایت می‌کنند، واقع شده است اما اگر بگوییم منشا آن جای دیگری بوده، مقداری جای بحث دارد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet