هدر موبایل
1388/07/26 09:51:00
سرویس صحن
با مصوبه امروز مجلس صورت می‌گیرد

برابری قیمت برق با قیمت تمام شده تا پایان برنامه پنجم

**مجلس شورای اسلامی به برابری قیمت فروش داخلی برق مصرفی با قیمت تمام شده تا پایان برنامه پنجم توسعه رای داد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، نمایندگان مجلس در ادامه بررسی لایحه یک فوریتی هدفمند کردن یارانه‌ها به مصوبه‌ای رای دادند که براساس آن میانگین قیمت فروش داخلی برق به گونه‌ای تعیین می‌شود که به تدریج تا پایان برنامه پنجم توسعه معادل قیمت تمام شده آن باشد.

همچنین براساس مصوبه دیگری دولت مکلف شد با رعایت الگوی بهینه مصرف و افزایش بهره‌وری، قیمت برق مصرفی بخش کشاورزی را به گونه‌ای تعیین کند که در پایان سال پنجم برنامه توسعه پنجم، قیمت متوسط دو کیلووات ساعت برق مصرفی کشاورزی به حداکثر معادل 30 درصد قیمت متوسط برق در سایر مصارف برسد.

در صورتی که برداشت آب از چاه‌های کشاورزی بیش از سهم تعیین شده در قانون توزیغ عادلانه آب باشد نرخ برق برای مازاد برداشت در هر کیلووات ساعت 50 درصد قیمت متوسط برق در سایر مصارف محاسبه خواهد شد.

براساس این گزارش "یونس اسدی" نماینده مشکین شهر پیشنهاد حذف بخشی از تبصره 1 بند ج را داد که با مخالفت نمایندگان روبرو شد.

همچنین "سیدمحمدرضا میرتاج‌الدینی" نماینده تبریز پیشنهاد داد که قیمت فروش داخلی برق به گونه‌ای تعیین شود که طی سه سال پس از ابلاغ این قانون در مصارف خانگی در میزان الگوی مصرف 50 درصد الی 95 درصد قیمت تمام شده بصورت تصاعدی و نسبت به مازاد به الگوی مصرف معادل حداقل قیمت تمام شده آن و بصورت تصاعدی باشد. سایر مصارف برق اعم از تجاری و غیره به دولت با توجه به این قانون و شرایط موجود تعیین می‌شود که این پیشنهاد نیز به تصویب نمایندگان نرسید.

همچنین در بررسی این بند "علیرضا محجو"ب نماینده تهران پیشنهاد داد مصارف خانگی (تا سقف تعیین شده) و صنایع غذایی، فلزات و نساجی از این مصوبه مستثنی شوند که این پیشنهاد هم با مخالفت نمایندگان مواجه شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet