هدر موبایل
1398/07/17 10:29:21
سرویس سیاسی
سخنگوی فراکسیون ولایی مجلس:

استفاده از  بدنه کارشناسی به غنای تصویب قوانین کمک می کند

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس می گوید: وقتی قانون از دیدگاه های مختلف چکش کاری می شود؛ قطعاً امکان تصویب محکم تری برای آن وجود دارد.
استفاده از  بدنه کارشناسی به غنای تصویب قوانین کمک می کند سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس می گوید: وقتی قانون از دیدگاه های مختلف چکش کاری می شود؛ قطعاً امکان تصویب محکم تری برای آن وجود دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/201902102573007983.jpg استفاده,از ,بدنه,کارشناسی,به,غنای,تصویب,قوانین,کمک,می,کند Icana

 سید حسین نقوی حسینی  در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، با اشاره به سیاست های ابلاغی رهبری معظم انقلاب در موضوع قانون گذاری، گفت: سیاست های ابلاغی رهبری موضوعات بسیار مهمی را دربرمی گیرد؛ چراکه معتقد هستیم اجرای قانون، مساوی با عدالت است ؛ حالا اگر خود قانون عدالت محور نباشد، اجرای آن ظلم محسوب می‌شود. 

نماینده مردم ورامین و پیشوا و قرچک در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ما می بینیم که واقعاً برخی قوانین زمینه ناعدالتی را فراهم می کند؛ با تبصره گذاشتن و استثنی ها،گاهی راه فرار برای اجرای آن ایجاد می شود و کسانی که رانت دارند می توانند از این استثنائات استفاده کنند، متاسفانه برخی از مردم در این موضوع مظلوم واقع می شوند.

بیشتر بخوانید:

نقوی حسینی با تاکید بر دغدغه های رهبر معظم انقلاب در زمینه قانونگذاری، مطرح کرد: تمامی دغدغه ها و مشکلاتی که در حوزه قانون‌گذاری وجود دارد، در سیاست‌های ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری مورد توجه قرار گرفته و وظیفه مجلس به عنوان قوه مهم قانونگذاری این است که در عمل به فرمایشات رهبری معظم انقلاب بر مبنای سیاست‌های تعیین شده عمل کند.

وی افزود: استفاده از بدنه کارشناسی و نهادهای مردمی در قانون گذاری موضوع مهمی است؛ وقتی که قانونی به معرض نظر خواهی گذاشته، از دیدگاه های مختلف چکش کاری می شود و ابعاد مختلف آن دیده می شود؛  قطعاً امکان تصویب محکم تری برای آن وجود دارد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه استفاده از  بدنه کارشناسی، دیدگاه های مردمی و سازمان‌های مردم نهاد به غنای تصویب قوانین کمک می کند، تصریح کرد: اگر قانون درست اجرا نشود یا اصلاً اجرا نشود؛ قطعاً تبعیض ناروا است و این موضوع مردم را آزار می دهد، البته کسانی که جایگاه، ارتباط و رانت دارند ،معمولا خسارت نمی بینند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet