هدر موبایل
1398/07/16 17:24:39
سرویس فرهنگی
میرزاده نشست امروز کمیسیون آموزش را تشریح کرد:

پاسخگویی وزیر علوم به سئوال دو نماینده/ حضور خانواده مسعود سلیمانی در کمیسیون آموزش

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه وزیر علوم پاسخگوی سئوال دو نماینده در کمیسیون آموزش بود، گفت: همچنین در بخش دیگر از نشست امروز خانواده مسعود سلیمانی دانشمند ایرانی در بند آمریکا در کمیسیون حضور یافتند.
پاسخگویی وزیر علوم به سئوال دو نماینده/ حضور خانواده مسعود سلیمانی در کمیسیون آموزش سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه وزیر علوم پاسخگوی سئوال دو نماینده در کمیسیون آموزش بود، گفت: همچنین در بخش دیگر از نشست امروز خانواده مسعود سلیمانی دانشمند ایرانی در بند آمریکا در کمیسیون حضور یافتند. https://cdn.icana.ir/d/019/44645.jpg پاسخگویی,وزیر,علوم,به,سئوال,دو,نماینده/,حضور,خانواده,مسعود,سلیمانی,در,کمیسیون,آموزش Icana

سیدحمایت میرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملتدر تشریح نشست امروز (سه‌شنبه ۱۶ مهر) کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی ، گفت: دستور کار نخست نشست امروز کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس به حضور وزیر علوم، تحیقات و فناوری جهت پاسخگویی به سئوال برخی از نمایندگان اختصاص داشت که سئوال نخست از جانب عباسعلی پوربافرانی نماینده مردم نایین، خور، بیابانک درباره عملکرد کمیسیون موارد خاص بود که بر اساس ضوابط مشخص عمل نمی‌کند.

نماینده مردم گرمی مغان در مجلس شورای اسلامی افزود: مقرر شد طی نشستی در دو هفته آینده مدارک و مستندات نماینده سئوال کننده به وزارت علوم ارائه شود تا اگر خلاف قانونی صورت گرفته به این موارد رسیدگی شود. لازم به ذکر است مواردی همچون درخواست تغییر رشته، تغییر محل خدمت و مسائلی از این قبیل در کمیسیون موارد خاص وزارت علوم بررسی می‌شود.

وی ادامه داد: سئوال بعدی از جانب سیدجواد حسینی کیا  نماینده مردم سنقر از وزیر علوم مطرح شد که درباره ضوابط تغییر و انتخاب رؤسای دانشگاه‌های بود که مشخصا مواردی در خصوص رؤسای دانشگاه‎‌های استان کرمانشاه مطرح شد که نهایتا دو هفته برای ارائه مستندات فرصت داده شد.

میرزاده با بیان اینکه به علت حضور رئیس کمیسیون و  وزیر علوم در نشست شورای عالی انقلاب فرهنگی، سئوال بیت الله عبداللهی نماینده مردم اهر، هریس به هفته آینده موکول شد، گفت: همچنین احمد همتی  نماینده مردم سمنان، مهدی شهر نیز از طرح سئوال خود از وزیر علوم منصرف شد.

حضور خانواده مسعود سلیمانی دانشمند ایرانی در بند آمریکا

وی اضافه کرد: امروز همچنین اعضای خانواده مسعود سلیمانی دانشمند ایرانی در بند آمریکا نیز مهمان کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس بودند که این فرد برای فرصت مطالعاتی به آمریکا رفته و با وجود وضعیت جسمی نامساعدی که دارد اما اجازه بازگشت او به کشور از طرف دولت آمریکا داده نمی‎شود. این دانشمند ایرانی بدون هیچ دلیل خاصی در بازداشت قرار دارد.

نشست کمیسیون آموزش مجلس با حضور اعضای خانواده اسماعیلی دانشمند ایرانی دربند آمریکا

 سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با یادآوری اینکه این دانشمند ایرانی به منظور فرصت مطالعاتی بیش از یک سال است که در آمریکا حضور دارد و اجازه بازگشت به کشور را ندارد، گفت: نهایتا سه نامه در نشست امروز برای ارسال به رؤسای قوه قضاییه، مجریه و وزیر علوم تدوین شد که پیگیر بازگشت این استاد دانشگاه به کشور شوند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet