حلول ماه ربیع الاول
1388/07/26 10:08:00
سرویس بین الملل

هیات پارلمانی ایران به ژنو عزیمت کرد

**هیات پارلمانی جمهوری اسلامی ایران به منظور شرکت در یکصد و بیست و یکمین اجلاس مجمع جهانی بین‌المجالس که طی روزهای ۲۷ لغایت ۲۹ مهرماه ۸۸ در ژنو برگزار می‌شود، عازم سوییس شد.

به گزارش خانه ملت، در این اجلاس موضوعاتی از قبیل همکاری و مسئولیت مشترک در مبارزه بین‌المللی علیه جرائم سازمان یافته به ویژه قاچاق مواد مخدر، فروش غیر قانونی سلاح، قاچاق انسان و تروریسم بین‌مرزی، نقش پارلمان‌ها در توسعه همکاری‌های جنوب ‌- جنوب و همکاری‌های سه جانبه با نظرداشت به تسریع دستیابی به اهداف توسعه هزاره، مشارکت جوانان در فرایند دموکراسی در قالب سه کمیته مطالعاتی تخصصی مورد بحث و بررسی نمایندگان مجالس بیش از 120 کشور جهان قرار خواهد گرفت.

همچنین موضوعی زیر عنوان ماده اضطراری در ارتباط با مهمترین مسائل روز اجتماعی، اقتصادی و سیاسی جهان به دستور کار اجلاس اضافه می‌شود که در این خصوص گروه پارلمانی جمهوری اسلامی نیز با ارائه موضوع اقدام پارلمانی برای پایان دادن به اوضاع بحرانی در سرزمین‌های اشغالی فلسطین به ویژه غزه با نظر داشت به گزارش کمیته حقیقت یاب سازمان ملل در مورد جنایات رژیم صهیونیستی ، در مباحث مربوط مشارکت خواهد داشت.

ریاست هیات پارلمانی جمهوری اسلامی ایران را دکتر "علی لاریجانی"، رییس مجلس شورای اسلامی به عهده دارد و "کاظم جلالی"، "سیدناصر موسوی"، "مرتضی آقاتهرانی"، "علیرضا سلیمی"، "‌علیرضا دهقان"، "فاطمه آلیا" و "فاطمه آجرلو" دیگر عضای هیات اعزامی را تشکیل می‌دهند.

"کاظم جلالی" به عنوان عضو علی‌البدل کمیته حقوق بشر نمایندگان مجالس و "فاطمه آجرلو" به عنوان عضو علی‌البدل کمیته هماهنگی اجلاس نمایندگان زن در اتحادیه بین‌المجالس به طور جداگانه در جلسات مربوط حضور خواهند داشت.

اتحادیه بین‌المجالس IPU یک سازمان مهم غیردولتی می‌باشد که در حال حاضر 153 عضو دارد. مقر اتحادیه مزبور در ژنو‌ پایتخت سوئیس می‌باشد و جمهوری اسلامی ایران همواره یکی از اعضای فعال آن بوده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet