هدر موبایل
1398/07/19 14:09:52
سرویس اجتماعی
یوسفیان‌ملا در مورد انتشار اخباری مبنی بر فرار مالیاتی وکلا؛

ابهامی در نحوه اخذحق الوکاله وکلا وجود ندارد

سخنگوی کمیسیون آئین نامه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه فرار مالیاتی وکلا صحت ندارد، گفـت: درآمد و حق الوکاله وکلا کاملاً شفاف و مشخص بوده و سازمان امور مالیاتی به راحتی می‌تواند درآمد وکلا را رصد کند.
ابهامی در نحوه اخذحق الوکاله وکلا وجود ندارد سخنگوی کمیسیون آئین نامه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه فرار مالیاتی وکلا صحت ندارد، گفـت: درآمد و حق الوکاله وکلا کاملاً شفاف و مشخص بوده و سازمان امور مالیاتی به راحتی می‌تواند درآمد وکلا را رصد کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201903108858459628.jpg ابهامی,در,نحوه,اخذحق,الوکاله,وکلا,وجود,ندارد Icana

عزت الله یوسفیان ملا سخنگوی کمیسیون آئین‌نامه مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در مورد انتشار اخباری مبنی بر فرار مالیاتی وکلا، گفت: هر وکیلی که پرونده می‌گیرد، طبق تعرفه حق‌الوکاله را دریافت کرده و این مبلغ کاملا مشخص و شفاف است و معتقدم موضوع دریافت مالیات از مشاغل پردرآمد چون پزشکان با وکلا کاملا متفاوت است.

نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی، در رابطه با ضرورت شفافیت مالی برای کاهش فرار مالیاتی مشاغل پردرآمد چون پزشکی و وکالت، افزود: درآمد و حق الوکاله وکلا کاملاً شفاف و مشخص بوده و اینطور نیست که بتوانند معامله‌ای به دور از چشم کانون وکلای مرکزی و کانون وکلای استان داشته باشند، این مبلغ در برگه وکالت کاملا مشخص است.

فرار مالیاتی وکلا صحت ندارد

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه فرار مالیاتی وکلا صحت ندارد، اظهار کرد: سازمان امور مالیاتی به راحتی می‌تواند درآمد وکلا را در طول سال، ماه و حتی روز رصد کند.

سخنگوی کمیسیون آئین نامه مجلس شورای اسلامی در خصوص سازوکارهای شناسایی درآمد وکلا و به تبع آن تعیین میزان دقیق مالیات دریافتی، اضافه کرد: به هیچ عنوان درآمد وکلا موضوع مخفی و قابل کتمانی نیست و حق الوکاله‌ها کاملاً مشخص است البته الحاق قرارداد مالی وکلا به پروانه وکالت با قید مبلغ ، یکی از راهکار‌های جلوگیری از فرار مالیاتی وکلا است./

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet