هدر موبایل
1398/07/19 14:01:17
سرویس اجتماعی
پورمختار:

افزایش همکاری نیروی انتظامی و قوه قضاییه در فرآیند حقوقی‌تر شدن کلانتری‌ها

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس، با بیان اینکه همکاری نیروی انتظامی و قوه قضاییه در فرآیند حقوقی‌تر شدن کلانتری‌ها افزایش پیدا می‌کند، گفت:حقوقی‌تر شدن کلانتری‌ها علاوه بر رونق صلح سازش، ورودی پرونده‌ها به مراجع قضایی را نیز کاهش پیدا می‌ دهد.
افزایش همکاری نیروی انتظامی و قوه قضاییه در فرآیند حقوقی‌تر شدن کلانتری‌ها عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس، با بیان اینکه همکاری نیروی انتظامی و قوه قضاییه در فرآیند حقوقی‌تر شدن کلانتری‌ها افزایش پیدا می‌کند، گفت:حقوقی‌تر شدن کلانتری‌ها علاوه بر رونق صلح سازش، ورودی پرونده‌ها به مراجع قضایی را نیز کاهش پیدا می‌ دهد. https://cdn.icana.ir/d/019/201906100125609057.jpg افزایش,همکاری,نیروی,انتظامی,و,قوه,قضاییه در,فرآیند,حقوقی‌تر,شدن,کلانتری‌ها Icana

محمدعلی پورمختار در گفت‌‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ ملت ،در رابطه با ضرورت حقوقی‌تر شدن کلانتری‌ها، گفت: ازسال‌های گذشته با تشکیل معاونت اجتماعی ناجا و استقرار واحدهای مشاوره در کلانتری‌ها، حرکت به سمت حقوقی‌تر شدن این نهاد آغاز شده است.

کلانتری‌ها در خط مقدم مراجاعات مردمی هستند

نماینده مردم بهار و کبودر آهنگ در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه کلانتری‌ها در خط مقدم مراجاعات مردمی هستند، اظهار کرد: اکثر پرونده‌ها در کلانتری‌ها تشکیل شده و پس از تکمیل به مراجع قضایی ارسال می‌شود، بنابراین نقش والایی در حل اختلاف، صلح، سازش و نزدیک کردن طرفین دعوا با یکدیگر دارد.

نماینده مردم در مجلس دهم، توجه ریاست قوه‌قضاییه به حقوقی‌تر شدن کلانتری‌ها و رونق صلح و سازش را مثبت ارزیابی کرد و افزود: حقوقی‌تر شدن کلانتری‌ها در واقع اختیاری است که قوه‌قضاییه به نیروی‌انتظامی می‌دهد تا بتواند در راستا نزدیک کردن طرفین دعوا و صلح گام بردارد از طرفی گزارش کلانتری‌ها نیز می‌تواند تاثیر بسیار زیادی در خاتمه پرونده‌ها داشته باشد.

افزایش همکاری نیروی انتظامی و قوه قضاییه در فرآیند حقوقی‌تر شدن کلانتری‌ها

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس، افزایش همکاری نیروی انتظامی و قوه قضاییه نکته بسیار مهمی است که در فرآیند حقوقی‌تر شدن کلانتری‌ها اتفاق می‌افتد، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه کلانتری‌ها در محله‌ها حضور داشته و ارتباط بسیار خوبی با مردم  واهالی منطقه دارند، بهتر می‌توانند در صلح و سازش اثر گذار باشند و مشکلات و اختلافات را در همان محل کلانتری با توافق خاتمه دهند تا پرونده در دادگستری‌ها تشکیل نشود. بی‌تردید حقوقی‌تر شدن کلانتری‌ها علاوه بر رونق صلح و سازش، ورودی پرونده‌ها به مراجع قضایی را نیز کاهش پیدا می‌کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet