هدر موبایل
1398/07/18 10:33:24
سرویس اجتماعی
بابایی در گفت وگو با خانه ملت:

تمامی آسیب‌های مربوط به کودکان کار مورد توجه استانداری قرار گرفته است

مدیرکل روابط عمومی استانداری تهران گفت: در پروتکل جدید ساماندهی کودکان کار تمامی آسیب‌های مربوط به این کودکان به عنوان دغدغه افکار عمومی مورد توجه قرار گرفته است.
تمامی آسیب‌های مربوط به کودکان کار مورد توجه استانداری قرار گرفته است مدیرکل روابط عمومی استانداری تهران گفت: در پروتکل جدید ساماندهی کودکان کار تمامی آسیب‌های مربوط به این کودکان به عنوان دغدغه افکار عمومی مورد توجه قرار گرفته است. https://cdn.icana.ir/d/019/201910108310533960.jpg تمامی,آسیب‌های,مربوط,به,کودکان,کار,مورد,توجه,استانداری,قرار,گرفته,است Icana

امین بابایی، مدیرکل روابط عمومی استانداری تهران در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با بیان اولویت  استانداری تهران ورود به چالش‌ها و آسیب‌های اجتماعی به ویژه کودکان کار و معتادان متجاهر ، در مورد طرح ساماندهی کودکان کار،گفت: برای هر کدام از دستگاه‌ها ؛ توسط استاندار شرح وظایف سازمان تشکیلاتی ابلاغ شده که مطابق آن تکلیفی برای هر سازمان و دستگاه تعریف شده است.

مدیرکل روابط عمومی استانداری تهران افزود: در طرح جدید که تعداد زیادی کودک جمع آوری شد بخش عمده آنها از اتباع بودند و باعث شد برنامه‌ریزی مطلوبی برای مطالعه تخصصی بر روی این موضوع صورت گیرد.

وی ادامه داد: به طور قطع دستگاه‌ها با تفاوت در رفتار نسبت به گذشته و عدم تکرار اشتباهات گذشته می‌توانند با رویکرد مطلوب با کودکان کار و آسیب‌های اجتماعی مواجه شوند البته نگاه تخصصی مجموعه مدیریتی استان تهران و استاندار تهران از منظر رفع آسیب های اجتماعی است و چون نسبت به این موضوع تجربه‌های زیرساختی خوبی دارند این انتظار می رود که در آینده نزدیک و نه چندان دور شاهد برون رفت از چالش‌ها و آسیب‌های اجتماعی باشیم.

بابایی با بیان اینکه بیش از 80 درصد از کودکان جمع آوری شده از اتباع بیگانه و افاغنه هستند، ادامه داد: برخی از این کودکان خریداری می‌شوند البته عامل‌های بازدارنده برای این کار تعریف شده و با توجه به اینکه نگاه تخصصی در این حوزه وجود دارد بنابراین در این رویکرد جدید بر اساس جامع آماری متقن و مطلوب طرح مطالعاتی انجام می‌شود.

مدیرکل روابط عمومی استانداری تهران افزود: یک سری پیشنهادات نشدنی نیز مطرح شده که بر اساس آنها اگر کودکان دارای خانواده در ایران باشند تحویل خانواده و فامیل درجه یک می‌شوند و اگر فاقد هیچ پیوست خانواده در داخل باشند خانواده آنها از طریق کنسولگری در کشور افغانستان شناسایی و سپس تحویل می‌شوند و این خود فرایند زمان بری را ایجاد می‌کند که باعث بروز مشکلات می‌شود.

وی در مورد مافیای کودکان کار گفت: واژه مافیا یا الصاق واژه‌هایی با این ماهیت قضاوت در کلام است؛ شاید باشد شاید نباشد اگر باشد محاکم قضایی با شرایط و نوع رصد بسیار مطلوبی این موضوع را دارند پیگیری می‌کنند و از سویی حوزه های نظارتی و امنیتی خیلی راحت می‌توانند نسبت به پایش این موضوع اقدام کنند.

بابایی یادآور شد: باید یک پروتکل و تعریف منطقی نسبت به این موضوع داشته باشیم تا مدیران و افرادی که در مدار کار تخصصی این حوزه هستند با اشل‌سازی و تامین پروتکل امکان ورود به کشور با ماهیت قاچاق کودک را نداشته باشند.

مدیرکل روابط عمومی استانداری تهران ادامه داد: در پروتکل جدید ساماندهی کودکان کار تمامی  آسیب‌های مربوط به این کودکان  به عنوان دغدغه  افکار عمومی مورد توجه قرار گرفته و اینکه در مدیریت عالی سطح استان و کشور این را به عنوان زنگ خطر پذیرفتند و به همین دلیل طرح مطالعاتی زیرساختی برای کودکان کار در حال تدوین است.

وی یادآور شد: در این طرح نحوه ورود کودکان اتباع بیگانه به کشور، نحوه نگهداری تا زمان تحویل و تمامی آسیب های ناشی از فعالیت کودکان مورد توجه و مطالعه قرار گرفته و انتظار می رود با رویکرد جدید استانداری تهران در سطح استان شاهد یک بازخورد خوب و ایده آل باشیم و بر اساس نوع اقدامی که در حال شکل‌گیری است در مرحله اول به واسطه برنامه کوتاه مدت باعث بروز یک سری اتفاقاتی خواهد شد که مردم به چشم خودشان خواهند دید ./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet