هدر موبایل
1398/07/18 15:16:34
سرویس سیاسی
عضو کمیسیون قضائی مجلس پاسخ داد:

افرادی که به احکام بازپرس بازداشت شده دادسرای رسانه شکایت دارند؛ باید به کجا بروند؟

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت: اگر احکامی در شعبه مرتبط با بازپرس بازداشت شده دادسرای رسانه وجود دارد که در مرحله بدوی قطعی شده و کسی نسبت به آن اعتراض دارد، می‌تواند به رئیس قوه قضائیه مراجعه کند و اگر تشخیص بدهند که خلاف شرع است، با کمیسیون قضایی مکاتبه کنند تا به این موضوع را رسیدگی کنیم.
افرادی که به احکام بازپرس بازداشت شده دادسرای رسانه شکایت دارند؛ باید به کجا بروند؟ عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت: اگر احکامی در شعبه مرتبط با بازپرس بازداشت شده دادسرای رسانه وجود دارد که در مرحله بدوی قطعی شده و کسی نسبت به آن اعتراض دارد، می‌تواند به رئیس قوه قضائیه مراجعه کند و اگر تشخیص بدهند که خلاف شرع است، با کمیسیون قضایی مکاتبه کنند تا به این موضوع را رسیدگی کنیم. https://cdn.icana.ir/d/019/201902107378045991.jpg افرادی,که,به,احکام,بازپرس,بازداشت,شده,دادسرای,رسانه,شکایت,دارند؛,باید,به,کجا,بروند؟ Icana

حسن نوروزی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در پاسخ به سوالی در رابطه با بازداشت بازپرس دادسرای رسانه که در روزهای اخیر به اتهام فساد اقتصادی دستگیر شده است و همچنین این امر اعتراض فعالان سیاسی و رسانه‌ای را در پی داشته است که باید احکام صادره از سوی این فرد مجددا بازنگری و مورد بررسی قرار بگیرند، اظهار داشت: اگر احکامی که این بازپرس صادر کرده بودند، به صورت بدوی بوده است؛ طبیعتا، در دادگاه تجدید نظر قابل رسیدگی مجدد نیست؛ چرا که آن احکام صادره رسیدگی و مورد بررسی واقع شده‌است.

وی در ادامه افزود: اصولا، دادگاه‌ها یک ترکیبی دارند، و وقتی که پرونده‌ای در یک شعبه به آن رسیدگی می‌شود و آن فرضا شعبه بدوی است که به آن اعتراض می‌کنند، بنابراین به شعبه تجدید نظر ارجاع می‌شود که به طبع به آن رسیدگی مجدد شده است؛ بنابراین این پرونده‌ها دیگر قابل رسیدگی مجدد نیستند.

عضو کمیسیون حقوقی و قضائی مجلس گفت: اگر احکامی در آن شعبه وجود دارد،که در مرحله بدوی قطعی شده است؛ بنابراین اگر کسی در این رابطه اعتراضی دارد، می‌تواند به رئیس قوه قضائیه مراجعه کند و اگر تشخیص بدهندکه خلاف شرع است، با کمیسیون قضایی مکاتبه کنند تا ما به این موضوع را رسیدگی کنیم.

نماینده مردم رباط کریم و بهارستان اظهار کرد: ما مکاتباتی را با رئیس قوه قضائیه در رابطه با رسیدگی به این پرونده‌ها انجام می‌دهیم، تا اینکه اعمال ماده 477 شود و اما اگر هم قابلیت اعمال ماده 476 را داشته باشند، که با دیوان عالی کشور در این باره مکاتباتی را انجام می‌دهیم./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet