خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1398/07/24 10:15:51
سرویس اقتصادی
علوی مطرح کرد:

اتصال بندر چابهار به آسیای میانه با افتتاح راه آهن بیرجند-قائن/ بندر اقیانوسی چابهار در مسیر شکوفایی

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: پروژه راه‌آهن چابهار- زاهدان- زابل- بیرجند-مشهد، بندر چابهار را از طریق مرز میرجاوه به کشور پاکستان، از مرزهای میلک و دوغارون به افغانستان، از مرز سرخس به ترکمنستان و در ادامه به قفقاز و آسیای میانه متصل خواهد کرد.
اتصال بندر چابهار به آسیای میانه با افتتاح راه آهن بیرجند-قائن/ بندر اقیانوسی چابهار در مسیر شکوفایی نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: پروژه راه‌آهن چابهار- زاهدان- زابل- بیرجند-مشهد، بندر چابهار را از طریق مرز میرجاوه به کشور پاکستان، از مرزهای میلک و دوغارون به افغانستان، از مرز سرخس به ترکمنستان و در ادامه به قفقاز و آسیای میانه متصل خواهد کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201810101295489122.jpg اتصال,بندر,چابهار,به,آسیای,میانه,با,افتتاح,راه,آهن,بیرجند-قائن/,بندر,اقیانوسی,چابهار,در,مسیر,شکوفایی Icana

سیداحسن علوی نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به نقش استراتژیک پروژه راه‌آهن بیرجند - قائن، گفت: این پروژه نقش برجسته ای در توسعه اقتصادی کشور دارد و عملا با بهره برداری از آن، بندر چابهار به کشورهای آسیای میانه متصل خواهد شد.

ریل راه آهن

ابر پروژه راه‌آهن چابهار- زاهدان- زابل- بیرجند-مشهد در مسیر اجرا

نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: راه آهن بیرجند-قائن بخشی از ابر پروژه راه‌آهن چابهار- زاهدان- زابل- بیرجند-مشهد محسوب می شود که افتتاح کامل این پروژه، بندر اقیانوسی چابهار از طریق ریل به تمام کشورهای شرق و شمال شرق متصل خواهد شد.

پروژه راه آهن بیرجند- قائن به طول 32 کیلومتر بوده که برای اجرای آن اعتباری بیش از سه هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده است

وی تصریح کرد: پروژه راه آهن بیرجند- قائن به طول 32 کیلومتر بوده که برای اجرای آن اعتباری بیش از سه هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده است.

اتصال بندر چابهاربه کشورهای پاکستان، افغانستان، ترکمنستان و آسیای میانه با افتتاح راه آهن بیرجند- قائن

علوی ادامه داد: بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته، پروژه راه‌آهن چابهار- زاهدان- زابل- بیرجند-مشهد، بندر چابهار را از طریق مرز میرجاوه به کشور پاکستان، از مرزهای میلک و دوغارون به افغانستان، از مرز سرخس به ترکمنستان و در ادامه به قفقاز و آسیای میانه متصل خواهد کرد.

بندر چابهار در مسیر توسعه و شکوفایی چشمگیری قرار دارد

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: در شرایط کنونی بندر چابهار در مسیر توسعه و شکوفایی چشمگیری قرار دارد و لازمه توسعه بیش از پیش این منطقه، تقویت و گسترش خطوط ریلی در این منطقه است، حال با اجرا و افتتاح پروژه راه‌آهن چابهار- زاهدان- زابل- بیرجند-مشهد، بندر چابهار به توسعه شگرفی دست پیدا خواهد کرد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet