هدر موبایل
1398/07/22 09:50:00
سرویس اقتصادی
ادیانی؛

ایران با استفاده از ظرفیت داخلی پروژه فاز 11 میدان گازی پارس جنوبی را ادامه می دهد

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: چنانچه شرکت چینی همانند توتال از پارس جنوبی به طور کامل جدا شود ایران با استفاده از ظرفیت های داخلی برنامه های خود را ادامه می دهد زیرا هم توانایی و ظرفیت موجود و هم اراده لازم برای پیشروی کار را داراست.
ایران با استفاده از ظرفیت داخلی پروژه فاز 11 میدان گازی پارس جنوبی را ادامه می دهد عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: چنانچه شرکت چینی همانند توتال از پارس جنوبی به طور کامل جدا شود ایران با استفاده از ظرفیت های داخلی برنامه های خود را ادامه می دهد زیرا هم توانایی و ظرفیت موجود و هم اراده لازم برای پیشروی کار را داراست. https://cdn.icana.ir/d/019/201909107367468621.jpg ایران,با,استفاده,از,ظرفیت,داخلی,پروژه,فاز,11,میدان,گازی,پارس,جنوبی,را,ادامه,می,دهد Icana

سیدعلی ادیانی؛ عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری  خانه ملت در خصوص خروج شرکت چینی از میدان گازی فاز 11 پارس جنوبی گفت: مجموعه شرکت ایرانی، شرکت ملی نفت چین و توتال برای پروژه فاز 11 پارس جنوبی مثلث همکاری شکل دادند و فعال سازی فاز ۱۱ پارس جنوبی در قالب قرارداد آی پی سی مبنی بر این بود که به هر نحوی اگر شرکت توتال نتوانست ادامه همکاری دهد، تمام مسئولیت ها و تعهدها  به شرکت چینی واگذار شود و شرکت سی ان پی سی چین علاوه بر سهم خود، سهم توتال را خریداری کند که این کارها نیز انجام شد.

چین به طور کامل پارس جنوبی را ترک نکرده است
ادیانی ادامه داد: این فرآیند از ابتدا با رفتن توتال از پارس جنوبی و ترک قرارداد، پیش بینی می شد و به همین جهت این موارد در قرارداد ذکر شده بود.
وی اظهار کرد: چین به طور کامل پارس جنوبی را ترک نکرده است و به نظر می رسد با توجه به نوع نگاه این شرکت به پروژه های نفتی و گازی ایران به طرق مختلف فعالیت خود را ادامه خواهد داد.

ایران با استفاده از ظرفیت های داخلی برنامه های خود را ادامه می دهد زیرا هم توانایی و ظرفیت موجود، اراده لازم را برای پیشروی کار را داراست.

این نماینده مردم در مجلس دهم، عنوان کرد: چنانچه شرکت چینی همانند توتال از پارس جنوبی به طور کامل جدا شود ایران با استفاده از ظرفیت های داخلی  برنامه های خود را ادامه می دهد زیرا هم توانایی و ظرفیت موجود و هم اراده لازم برای پیشروی کار را داراست.
عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: کشورها در راستای منافع ملی خود حرکت می کنند و اگر احساس کنند منافع شان از سوی سایر کشورها به ویژه آمریکا در خطر است مطمئنا تغییر رویه داده و از مواضع خود عقب نشینی خواهند کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet