هدر موبایل
1398/07/21 14:18:48
سرویس سیاسی
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس مطرح کرد؛

گوشزد امنیت مرزهای مشترک به نخست وزیر پاکستان

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به وضعیت مرزهای مشترک ایران و پاکستان و اتفاقات تروریستی که گاها رخ می‌دهد، گفت: موضوع امنیت مرزهای مشترک باید در دیدار مقامات ایرانی با نخست وزیر پاکستان مطرح شود.
گوشزد امنیت مرزهای مشترک به نخست وزیر پاکستان سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به وضعیت مرزهای مشترک ایران و پاکستان و اتفاقات تروریستی که گاها رخ می‌دهد، گفت: موضوع امنیت مرزهای مشترک باید در دیدار مقامات ایرانی با نخست وزیر پاکستان مطرح شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201902102573007983.jpg گوشزد,امنیت,مرزهای,مشترک,به,نخست,وزیر,پاکستان Icana

سیدحسین نقوی‌حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت،  با اشاره به سفر نخست وزیر پاکستان به تهران، گفت: سفر «عمران خان» از جهات مختلف حائز مهم است، ایران و پاکستان همسایه های تاثیرگذار در منطقه هستند و از مراودات خوب اقتصادی، فرهنگی و مذهبی برخوردارند.

نماینده مردم ورامین و پیشوا در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: موضوعات مختلفی برای گفت‌وگو بین سران ایران و پاکستان است که اجرا و تکمیل پروژه خط لوله گازی و نفتی، مسائل مرزی و اقدامات تروریستی از جمله آنها هستند، یکی از موضوعات هم بحث امنیت منطقه و میانجیگری بین تهران و ریاض است.

وی افزود: مقام پاکستانی قطعا پیشنهاداتی برای موضوع صلح و امنیت منطقه دارند که جمهوری اسلامی ایران آنها را بررسی می‌کند و تصمیمی بنا به مصلحت ملت ایران و منطقه اتخاذ خواهیم کرد. البته رئیس جمهور ایران پیش از این در نشست مجمع عمومی سازمان ملل از طرح صلح هرمز صحبت کرد و بارها از اعلام آمادگی ایران برای دوستی با همه همسایگان و کشورها جز رژیم صهیونیستی خبر داده است.

نقوی حسینی یادآور شد: ایران در تامین امنیت مرز مشترک خود با پاکستان نیز مشکلاتی دارد، موضوع امنیت مرز ایران و پاکستان بارها مورد بحث و بررسی قرار گرفته اما بهبود کامل حاصل نشده است. یکی از اهداف سفر نخست وزیر پاکستان باید بررسی مسائل و مشکلات مرتبط با امنیت مرز باشد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: متاسفانه در برخی ایام شاهد حملات و اقدامات تروریستی در مرز مشترک با پاکستان بودیم، بر اساس نظر برخی از مسئولان محلی و ملی ایران، تامین امنیت مرز اولویت دولت پاکستان نیست. از این رو در دیدار سران دو کشور باید این موضوع مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت؛ نخست وزیر پاکستان برای گفتگو با مقامات ایران، درباره روابط دوجانبه و تحولات منطقه‌ای و بین المللی به تهران آمده است. این دومین سفر عمران خان در سال جاری در چارچوب روابط دیرینه و دوستانه ایران و پاکستان است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet