خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1398/07/21 18:39:51
سرویس صحن
رحیمی قرائت کرد:

تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی تذکر کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را قرائت کرد.
تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی تذکر کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را قرائت کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201905104552573206.jpg تذکرات,کتبی,نمایندگان,به,مسئولان,اجرایی,کشور Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، علیرضا رحیمی عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی در نشست علنی عصر امروز (یکشنبه، 21 مهر ماه) مجلس شورای اسلامی تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را به شرح زیر قرائت کرد.

- تذکر ناهید تاج الدین نماینده اصفهان به رئیس جمهور به همراه جمعی از نمایندگان: اجرای بند (ز) تبصره (20) قانون بودجه در خصوص اختصاص اعتبارات به صندوق ایثارگران برای پرداخت مستمری رزمندگان داوطلب و سربازان جانباز 25 درصد. همچنین به همراه تعدادی از نمایندگان تذکر به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی: علت عدم تخصیص بسته‌های حمایتی به بازنشستگان.

- تذکرحسن نوروزی نماینده رباط کریم، بهارستان به وزیر دادگستری: علت عدم اجرای ماده (10) قانون شهرهای جدید درباره استقرار دادگستری و دادسرا. همچنین تذکر به وزیر دفاع: علت عدم استقرار ناحیه سپاه پاسداران در شهر جدید پرند.

- تذکرمحمدرضا بادامچی نماینده تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس به وزیر صنعت، معدن و تجارت: لغو قانون محیط زیست با دستور معاون اول رئیس جمهور مبنی بر حذف فیلتر جاذب دوده از خودروهای دیزلی.

- تذکرسهراب گیلانی نماینده شوشتر، گتوند به  وزیر آموزش و پرورش: رسیدگی به نحوه استخدام آموزش و پرورش معلمان پیش دبستانی، نهضتی‌ها و سرباز معلمان و جلوگیری از تضییع حقوق آنان.

- تذکرسیدقاسم جاسمی نماینده کرمانشاه به  وزیر علوم: تهیه سند راهبردی برای مقابله علمی با خباثت آمریکا، همچنین تذکر به رئیس جمهور: اجرای ماده (85) قانون مدیریت خدمات کشوری برای بازنشستگان.

- تذکرجلال محمودزاده نماینده مهاباد به وزیر راه و شهرسازی: لزوم تسریع در اجرای پروژه راهسازی کریدور غرب کشور در محور مهاباد – ارومیه و مهاباد – میاندوآب.

- تذکرحشمت الله فلاحت پیشه نماینده اسلام آباد غرب به وزیر ورزش و جوانان: تبعیض در برخورد با تیم هندبال زاگرس اسلام آباد در آستانه حضور در جام باشگاه‌های آسیا.

- تذکرحسن سلیمانی نماینده کنگاور، صحنه، هرسین به وزیر راه و شهرسازی: تسریع در احداث ایستگاه‌های راه‌آهن محور کنگاور- صحنه و هریس. همچنین تذکر به وزیر راه و شهرسازی: تسریع در پرداخت اعتبارات مورد نیاز برای دو بانده نمودن مسیرهای کنگاور – نهاوند، کنگاور – تویسرکان، بیستون – سنقر و بیستون – هریس.

- تذکر نادر قاضی پور نماینده ارومیه به رئیس جمهور: لزوم اصلاح پرداخت حقوق حداقلی کارکنان شوراهای حل اختلاف کشور. همچنین تذکر به وزیر امور خارجه: تسریع در دایر نمودن کنسولگری دولت مرکزی عراق در شرق ارومیه.

- تذکر احمد بیگدلی نماینده خدابنده به وزیر صنایع دستی، گردشگری و میراث فرهنگی: لزوم توجه به آثار گردشگری غارهای کتله‌خور و زرین خدابنده. همچنین تذکر به وزیر جهاد کشاورزی و صنعت: وضعیت کشاورزان و قیمت و نحوه خرید گوجه فرنگی.

- تذکرحبیب اله دهمرده نماینده زابل، زهک و هیرمند به وزیر راه و شهرسازی: لزوم رسیدگی به حادثه قطار زاهدان – تهران و پیگیری مقصران این حادثه دلخراش.

تذکر علی ساری نماینده اهواز، باوی به وزیر کشور؛ علت عدم اجرای دستورات شورایعالی امنیت ملی و وزیر کشور در خصوص تامین امنیت مردم خوزستان چیست؟

تذکر عین الله شریف پور نماینده ماکو، چالدران، پلدشت و شوط به وزیر کشور؛ براساس بند د تبصره 11 قانون بودجه 98 دستور فرمائید آئین نامه اجرایی عوارض خروج از کشور برای مرزنشینان تدوین و ابلاغ شود، همچنین تذکر به وزیر اقتصاد و دارایی؛ چرا علیرغم دستور وزیر مبنی بر افتتاح حساب به نام منطقه آزاد ماکو اقدام نمی شود؟

تذکر شهروز برزگر کلشانی نماینده سلماس به وزیر بهداشت و درمان؛ چرا دستگاه سی تی اسکن برای بیمارستان دولتی خاتم الانبیاء (ص) شهرستان سلماس علیرغم دستور 3 سال گذشته وزیر خریداری نمی شود.

تذکر جبار کوچکی نژاد نماینده رشت به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی؛ لزوم توجه جدی به سوء مدیریت شرکت دخانیات گیلان که باعث ایجاد مشکلاتی شده است.

تذکر روح الله حضرت پور طلاتپه نماینده ارومیه به رئیس جمهور؛ بررسی علل تعویق طرح اداره کل راهداری ها و حمل و نقل لارستان در صحن دولت علیرغم دستور صریح جنابعالی.

تذکر سیدمحمدجواد ابطحی نماینده خمینی شهر به وزیر جهاد کشاورزی و وزیر صنعت، معدن و تجارت؛ ضرورت رسیدگی فوری به وضعیت محصولات کشاورزی نظیر هویج، گوجه و هندوانه که براساس سوءتدبیر روی دست کشاورزان مانده و در معرض تضییع و اتلاف وقت است.

تذکر ولی‌الله نانواکناری نماینده بابلسر و فریدون کنار به وزیر صنعت، معدن وتجارت؛ جناب آقای وزیر چرا شرکت ایران خودرو به تعهدات خود در خصوص واگذاری های خودرو بعد از این که تمام مبلغ خود را پرداخت کرده، عمل نمی کند.

تذکر علاءالدین بروجردی نماینده بروجرد به وزیر راه و شهرسازی؛ ضرورت تکمیل هرچه سریع تر چهاربانده شدن جاده تور- بروجرد که متاسفانه بیش از 20 سال در دست احداث و تکمیل است، همچنین تذکر به وزیر نفت؛ با توجه به وظیفه نظارتی وزارت نفت در رابطه با جایگاه های سوخت به ویژه در جاده ها ضروری است توجه ویژه ای در جهت رفع کاستی ها به ویژه در رابطه با خدمات جانبی صورت گیرد.

تذکر محمدرضا پور ابراهیمی داورانی نماینده کرمان و راور به وزیر آموزش و پرورش؛ عدم اجرای ماده 80 قانون برنامه ششم توسعه در خصوص تهیه طرح جامع کنترل کاهش آسیب های اجتماعی در وزارتخانه آموزش و پرورش.

تذکر کوروش کرم پور حقیقی نماینده فیروزآباد، فراشبند، قیر و کارزین به رئیس جمهور و وزیر جهاد کشاورزی و وزیر کشور؛ صدور دستور جدی در خصوص برآمد خسارات طوفان و بارش تگرگ سفر جمعه 12 مهر در شهرستان قیر و کارزین.

تذکر سیده فاطمه حسینی نماینده تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر به وزیر جهاد کشاورزی؛ لزوم مدیریت مناسب در خصوص چالش فرونشست زمین در 44 منطقه کشور، همچنین تذکر به وزیر نیرو؛ لزوم عدم صدور مجوز حفره چاه در راستای مدیریت رفع مشکل فرونشست زمین در 44 منطقه کشور بالاخص در اطراف پایتخت.

تذکر محمدعلی پورمختار نماینده بهار و کبودرآهنگ به وزیر جهاد کشاورزی؛ ضرورت حمایت عملی از کشاورزان سیب زمینی کار، هندوانه و سیر که قیمت آن ها کاهش زیادی پیدا کرده است.

تذکر محمدمهدی زاهدی نماینده کرمان و راور به وزیر راه و شهرسازی؛ واگن های قطار مسیر کرمان- تهران و کرمان – مشهد بی کیفیت بوده و با توجه به طولانی بودن مسیر موجب نارضایتی مردم را فراهم نموده است لطفا نسبت به جایگزینی این واگن ها با واگن های با کیفیت اقدام کنید، همچنین تذکر به وزیر جهاد کشاورزی؛ لزوم اقدام لازم جهت مبارزه با آفت مگس مدیترانه ای که موجب تخریب باغات و محصولات باغی مردم مستضعف در شهرستان کرمان به ویژه گلبافت شده است.

تذکر اقبال محمدیان نماینده رامهرمز و رامشیر به وزیر نیرو؛ کمبود جدی آب شرب در مناطق روستایی شهرستان های رامشیر و رامهرمز.

تذکر منصور مرادی نماینده مریوان و سروآباد به وزیر آموزش و پرورش؛ علت عدم ساماندهی معلمان پیش دبستانی در سراسر کشور چیست؟

تذکر محمدرضا امیرحسنخانی نماینده مردم فردوس، سرایان، طبس و بشرویه به وزیر کشور؛ تاکید بر تشکیل بخش مرکزی شهرستان سرایان با توجه به نگرانی مردم، همچنین تاکید بر تشکیل دو بخش اسلامیه و باغستان و ایجاد بخش مرکزی.

تذکر عباسعلی پوربافرانی نماینده نایین، خور و بیابانک به وزیر ارتباطات؛ پیگیری حل مشکلات عدم پاسخگویی اپراتورهای اورژانس و سایر اپراتورهایی که 3 شماره ای هستند.

تذکر نصرالله پژمانفر نماینده مشهد، کلات به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی لزوم پرداخت یارانه مطبوعات و اعلام میزان یارانه هر رسانه مطابق جدول امتیازدهی.

تذکر هادی قوامی نماینده اسفراین به وزرای جهاد کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت؛ حمایت از صادرات سیب و گوجه فرنگی که تولید مازاد آن موجب خسارت مالی بسیار به کشاورزان شده است.

تذکر علی اصغر یوسف نژاد نماینده ساری به وزیر آموزش و پرورش؛ توجه به موضوع رتبه بندی معلمان و مطالبات و وضعیت اعمال مدرک تحصیلی در حقوق آنان، همچنین به وزیر جهاد کشاورزی لزوم جلوگیری از واردات برنج و عدم توزیع آن در فصل پاییز.

تذکر احمد صفری نماینده کرمانشاه به وزیر جهاد کشاورزی؛ چرا توسط این وزارتخانه یارانه برای فروش محصولات کشاورزی از جمله گوجه فرنگی استان کرمانشاه در نظر گرفته نمی شود، همچنین به وزیر دادگستری؛ دلیل عدم به کارگیری افرادی که طی آزمون استخدامی قوه قضائیه در سال های گذشته برگزیده شده اند، چیست؟

تذکر حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده شاهین شهر، میمه و برخوار به وزیر کشور؛ ضرورت نصب کارتخوان در آموزشگاه های رانندگی شهرستان شاهین شهر، همچنین به وزرای ارتباطات، نفت و نیرو؛ حذف قبوض کاغذی آب و برق نباید بهانه ای برای عدم اطلاع مردم از محتوای قبوض و نحوه میزان اعمال بدهی آنان و افزایش تعرفه ها شود.

تذکر علیرضا محجوب نماینده تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر به وزیر کشور؛ تسریع در ابلاغ حکم شهردار احمدآباد مستوفی.

تذکر سیدتقی کبیری نماینده خوی و چایپاره به وزیر بهداشت؛ درباره دستور لازم برای ساخت بیمارستان شهرستان چایپاره، همچنین به وزیر آموزش و پرورش؛ دستور لازم برای جذب نیروهای حق التدریسی و نهضتی.

تذکر رامین نورقلی‌پور نماینده کردکوی، ترکمن، بندرگز و گمیشان به وزیر جهاد کشاورزی؛ تخصیص اعتبار لازم جهت خرید و توزیع سریع سموم شیمیایی جهت مبارزه با آفات میوه های استان گلستان.

تذکر علی ساری نماینده اهواز و باوی به وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی؛ علت انتقال سهام فولاد اکسین به شستا و فعالیت های گسترده آقای احمدیان مشاور اسبق چیست؟

تذکر حمدالله کریمی نماینده شهرستان بیجار گروس به وزیر بهداشت؛ علت عدم قیمت گذاری و توزیع اقلام موردنیاز جراحی ستون فقرات که با ارز دولتی توسط شرکتی وارد شده و در انبارها در حال پوسیدن است، چیست؟

تذکر بیت الله عبداللهی نماینده اهر و هریس به وزیر آموزش و پرورش؛ چرا برای نوسازی مدارس اهر و هریس فکر اساسی نشده و مدارس منطقه به صورت دو شیفت دایر است.

تذکر احد آزادی خواه نماینده ملایر به وزیر نیرو؛ ضرورت رسیدگی به وضعیت اسفناک آب شرب روستاهای حوزه انتخابیه./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet