شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1398/07/22 10:44:31
سرویس حوزه ریاست
نگاهی به اولین روز سفر رئیس مجلس به صربستان؛

دیدار با روسای مجلس 3 کشور / آغاز بزرگترین گردهمایی روسا و هیأت‌های پارلمانی

رئیس مجلس شورای اسلامی که در بزرگترین گردهمایی روسا و هیأت‌های پارلمانی جهان شرکت کرده است، در این سفر اهداف و برنامه‌های گسترده ای را دنبال می‌کند.
دیدار با روسای مجلس 3 کشور / آغاز بزرگترین گردهمایی روسا و هیأت‌های پارلمانی رئیس مجلس شورای اسلامی که در بزرگترین گردهمایی روسا و هیأت‌های پارلمانی جهان شرکت کرده است، در این سفر اهداف و برنامه‌های گسترده ای را دنبال می‌کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201910109143246456.jpg دیدار,با,روسای,مجلس,3,کشور,/,آغاز,بزرگترین,گردهمایی,روسا,و,هیأت‌های,پارلمانی Icana

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری خانه ملت به بلگراد صربستان، دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی صبح گذشته (یکشنبه، 21 مهرماه) در رأس هیأت پارلمانی وارد بلگراد پایتخت صربستان شد.

 

استقبال از دکتر علی لاریجانی در بدو ورود به فرودگاه بلگراد

 

سفری با هدف شرکت در بزرگترین گردهمایی روسا و هیأت‌های عالیرتبه پارلمانی و حضور بیش  از 170 کشور جهان.

اجلاسی که شب گذشته با حضور الکساندر ووچیچ رئیس جمهور صربستان رسماً افتتاح شد و کار خود را با شعار تقویت حقوق بین‌الملل، نقش و ساز و کار پارلمانی و کمک به همکاری‌های منطقه‌ای آغاز کرد.

 

حضور دکتر علی لاریجانی در صد و چهل و یکمین اجلاس اتحادیه بین المجالس جهانی(IPU)

 

اما از مهمترین برنامه های دکتر لاریجانی در نخستین روز سفر دیدار و گفت‌وگو با همتای قطری خود بود.

 

دیدار دکتر علی لاریجانی با رئیس مجلس قطر

 

وی در این دیدار با اشاره به تحولات منطقه، روابط اقتصادی دو کشور را ارزنده توصیف کرد و گفت‌گوی سیاسی را مبنای حل مسائل منطقه دانست.

دیدار با روسای مجالس الجزایر و قزاقستان از دیگر برنامه‌های دکتر لاریجانی در نخستین روز سفر به بلگراد بود که بر این اساس پیگیری لایحه مرتبط با رژیم حقوقی دریای خزر در مجلس و ضرورت گسترش روابط تجاری ایران و قزاقستان از جمله موضوعات مورد تأکید رئیس مجلس در دیدار با همتای قزاقستانی وی بود.

 

دیدار دکتر علی لاریجانی با رئیس مجلس قزاقستان

 

دکتر لاریجانی همچنین در دیدار با رئیس پارلمان الجزایر بر مسائلی همچون قرابت بسیار میان ایران و الجزایر، گفت‌وگوی سیاسی در رابطه با سوریه و یمن و ... تأکید کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی امروز نیز قرار است با حضور در مجمع عمومی اتحادیه بین‌المجالس به بیان مواضع ایران درباره مسائل منطقه و بین‌الملل و کمک به گسترش صلح و همکاری میان ملت‌ها و پارلمان‌های جهانی بپردازد./

 

دیدار دکتر لاریجانی با رئیس مجلس الجزایر

گزارش از مریم احمدی

'پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet