هدر موبایل
1398/07/22 12:18:20
سرویس صحن
مسعودی در نطق میان دستور خطاب به مسئولان:

شهری که در آن زوج جوانی نتواند اتاقکی اجاره کند، حسینی و اسلامی نیست

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: در مراسم پیاده‌روی میلیونی اربعین ثابت شد که جاده سازی سخت نیست، بردن اینترنت به نقاط دوردست و تامین داروی چند میلیون نفر ممکن است و پاسپورت را یک ساعته می توان صادر کرد.
شهری که در آن زوج جوانی نتواند اتاقکی اجاره کند، حسینی و اسلامی نیست عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: در مراسم پیاده‌روی میلیونی اربعین ثابت شد که جاده سازی سخت نیست، بردن اینترنت به نقاط دوردست و تامین داروی چند میلیون نفر ممکن است و پاسپورت را یک ساعته می توان صادر کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201905104953542314.jpg شهری,که,در,آن,زوج,جوانی,نتواند,اتاقکی,اجاره,کند،,حسینی,و,اسلامی,نیست Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،  اصغر مسعودی در نشست علنی نوبت صبح امروز (دوشنبه،22مهرماه) مجلس شورای اسلامی ضمن تسلیت فرارسیدن اربعین حسینی، گفت: اربعین ترکیب عقل و عاطفه، نماد عزت، بصیرت و وحدت، جنبش عاشقانه و مومنانه و فریاد پایمردی حنجره اسرای خسته کربلا است که جرات دفاع از حق را آموختند و ارزش مقاومت در برابر ظلم را زنده کردند.

باید مراقب بود اربعین حسینی دستخوش خرافات و اختلافات نشود

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید مراقب بود اربعین حسینی، این حرکت عظیم دستخوش خرافات و اختلافات نشود، تصریح کرد: از موکب‌داران که کرامت و مودت را ابراز کردند تشکر می کنم و از دولتمردان می خواهم متناسب زائران به زیرساخت ها و امکانات توجه کنند.

وی خطاب به وزیر کشور، یادآور شد: در مرز مهران کرامت زائران حفظ نشده و زائران سه برابر و امکانات و وسایل نصف شده است؛ این درحالیست که قیام امام حسین (ع) فریاد عدالت خواهی تاریخ بشریت است اما نابسمانی نشانه بی عدالتی است.

نماینده مردم نی ریز و استهبان در مجلس دهم، خطاب به ملت و کشورهای مسلمان، افزود: امروز مسلمانان توسط دولت های مسلمان به خاک و خون کشیده می شوند و هزاران کودک یمنی کشته و هزاران کرد آواره می شوند؛ آمریکا شریکی مطمئن برای شما نخواهد بود و چنانچه سپر دفاعی آمریکا مایه آرامش آرامکو نشد فشار حداکثری مقاومت حداکثری را رقم زد.

مسعودی یادآور شد: انصارالله قدرت انباشت مقاومت سعودی و امارات را در باتلاق یمن گرفتار کرد و اگر عدالت نباشد عافیت، سلامت، کرامت و امنیت به مسلخ می رود.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اگر قوه مجریه با سازمان نظارت یافته از بروز رشد و فساد پیشگیری کند، اگر مجلس در نظارت کوتاهی نکند و اگر قوه قضائیه با کارشناسان قاطع و پاکدامن، عناصر آلوده و خائن را از سر راه تعالی کشور بردارد امید و اعتبار افزایش می یابد؛ امروز دستان پاک رئیس دستگاه قضا که می خواهد دستان ناپاک را نه از مچ که از بازو قطع کند باید بوسید و مقام و موقعیت نباید مانع رسیدن به فساد شود؛ قطع دست از بازو یعنی پرداختن به ریشه ها، ام الفسادها و اهلیت مدیران درستکار و خدمت گذار.

وی افزود: بر اساس گزارش دیوان محاسبات کشور در سال 1396 شرکتی 15 میلیون یورو سود خالص داشته و هیچ مبلغی به عنوان سهم دولت به خزانه واریز نکرده، شرکتی از بابت حق انتفاع سنوات هزار و  847 میلیارد تومان بدهی داشته و بالغ بر 4 هزار و 502 میلیارد تومان مانده مطالبات سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران از شرکت‌ها و اشخاص حقیقی و حقوقی وصول نشده است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، خطاب به وزیر صمت با انتقاد از اینکه قانون معادل اجرا نمی‌شود، تصریح کرد: حق محرومان از معادن گرد و خاک، آلودگی و آزردگی است.

 گره‌های اشتغال باز نشده اند

وی خطاب به رئیس جمهور با انتقاد از بازنشدن گره‌های اشتغال، گفت: کارگزاران خود را ارباب می دانند و ارباب رجوع مرجوع می شوند.

نماینده مردم نی ریز و استهبان در مجلس دهم، خطاب به وزرای راه و شهرسازی، ارتباطات، بهداشت و نیرو، ادامه داد: در مراسم پیاده‌روی میلیونی اربعین ثابت شد که جاده سازی سخت نیست، بردن اینترنت به نقاط دوردست و تامین داروی چند میلیون نفر ممکن است و پاسپورت را یک ساعته می توان صادر کرد.

مسعودی در بخش دیگری از نطق خود، خطاب به وزیر نیرو گفت: محصولی که با خون دل تولید می شود به تاراج می رود می طلبد با ایجاد سامانه آنلاین و برخط ثبت مقدار کشت و ظرفیت و نیاز آن آشفته بازار تولید را ساماندهی و بسترهای صادرات انار، انجیر و کاهش تعرفه این محصولات را فراهم کنید.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در پایان خطاب به مسئولان هشدار داد: شهری که در آن خانه های میلیاردی ساخته می‌شود اما زوج جوان عاشقی نتواند اتاقکی اجاره کند حسینی و اسلامی نیست./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet