هدر موبایل
1398/07/22 14:18:19
سرویس فرهنگی
مازنی در مراسم تقدیر از دانش آموزان مدال آور مسابقات جهانی اختراعات انگلستان مطرح کرد:

تلاش مجلس برای فراهم کردن زمینه‌های کارآفرینی و بهره‌مندی از استعداد نخبگان

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه دانش‌آموزان نخبه به عنوان آینده‌سازان جامعه سرنوشت علمی و فرهنگی کشور را می‌سازند، گفت: برنامه‌ریزی‌های متعددی در مجلس برای فراهم کردن زمینه‌های کارآفرینی و بهره‌مندی از استعدادهای نخبگان انجام شده است.
تلاش مجلس برای فراهم کردن زمینه‌های کارآفرینی و بهره‌مندی از استعداد نخبگان عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه دانش‌آموزان نخبه به عنوان آینده‌سازان جامعه سرنوشت علمی و فرهنگی کشور را می‌سازند، گفت: برنامه‌ریزی‌های متعددی در مجلس برای فراهم کردن زمینه‌های کارآفرینی و بهره‌مندی از استعدادهای نخبگان انجام شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201908104653971182.jpg تلاش,مجلس,برای,فراهم,کردن,زمینه‌های,کارآفرینی,و,بهره‌مندی,از,استعداد,نخبگان Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، احمد مازنی  عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با حضور در مراسم تقدیر از دانش آموزان مدال‌آور مسابقات جهانی اختراعات انگلستان ۲۰۱۹ گفت: برنامه‌ریزی‌های متعددی در کمیسیون فرهنگی مجلس انجام شده تا بتوان زمینه‌های کارآفرینی و بهره‌مندی از استعدادهای نخبگان فراهم شود و مشکلات پیش روی جوانان برای فعالیت‌های علمی آنها کاهش یابد

دانش‌آموزان و نخبگان نباید از مشکلات و شرایط سخت ناامید شوند

وی افزود: دانش‌آموزان و نخبگان نباید از مشکلات و شرایط سخت ناامید شوند و دست از کار علمی و فعالیت‌های کارآفرینانه بردارند بلکه باید با امید به آینده در جهت رفع مشکلات و موانع پیش رو تلاش مضاعف و جدی داشته باشند.

مازنی در این مراسم از پدران و مادران و مسئولین و مربیان مدارس تقدیر کرد و از آنها به عنوان زمینه سازان این موفقیت ها یاد کرد و نقش آنها را تعیین کننده و تاثیرگذار دانست.

گفتنی است؛ مسابقات جهانی اختراعات لندن ۲۰۱۹ یکی از بزرگترین مسابقات اختراعات بین المللی است که با حضور بیش از ۳۰ کشور در آگوست ۲۰۱۹ برگزار شد که نمایندگان ایران که برگزیدگان چهارمین دوره جشنواره ملی دانش آموزی ابن سینا بودند موفق به کسب ۲ مدال طلا، دو مدال نقره و ۲ مدال برنز شدند.

مهدیس میرزایی و غزل قالجوقی از مشهد، کیان میرآفتاب زاده، علی تکین کلهر، رضا هاشمیان و طناز نویدی از تهران موفق به کسب مدال طلا و همچنین مهرو منصوری، نیکی قبائی، پرناز میردهقانی، و غزل زارع از تهران و سید ماهان طباطبایی از بندر عباس موفق به دریافت مدال نقره و علیرضا قدیمی از شهریار و یاسمین زینب رضایی از کرج موفق به کسب مدال برنز شدند.

بر اساس این گزارش؛ در این مسابقات مرکز پژوهش‌های بین المللی ابن سینا به عنوان مرکز برتر، موفق به کسب جایزه ویژه سازمان مالکیت های معنوی جهانی شد.

لازم به ذکراست چهارمین جشنواره ملی دانش آموزی ابن سینا با حضور بیش از پنج هزار نفر از دانش‌آموزان، مربیان و مدیران مدارس سراسر کشور در تاریخ ۱۲ و ۱۳ اردیبهشت ۹۸ در پردیس شمالی دانشگاه تهران با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و وزارت آموزش و پرورش و سازمان های علمی دیگر برگزار شد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet