شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1386/08/22 11:42:00
سرویس صحن

چهار تن از نمایندگان به رئیس جمهور در خصوص رفع مشکلات و نقایص اجرایی شدن تبصره 13 تذکر دادند

چهار تن از نمایندگان مجلس در جلسه علنی امروز سه شنبه مجلس طی تذکری به رئیس جمهور خواستار سریع تر اجرایی شدن تبصره ۱۳ قانون بودجه شدند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، مشروح تذکر نمایندگان به این شرح می باشد:

ضمن تشکر از همت دولت محترم در آغاز طرح مهم سهمیه بندی بنزین و با وجود موفقیت اجرای آن در کاهش روزانه حدود 20 میلیون لیتر از مصرف کل، اجرای سایر تکالیف دولت در تبصره 13 قانون بودجه با کندی و ناهنجاری هایی پیش می رود از جمله:

- صدور کارت های سوخت المثنی و ابطال کارت های سوخت مفقودی بسیار کند و دیر صورت می گیرد.

- تعلل در گسترش جایگاه های عرضه گاز طبیعی به صاحبان خودروهای گازسوز - از جمله خودروهای عمومی - برای سوختگیری، صف های طولانی، مشکل دائمی و روزانه تحمیل کرده است.

- در تامین سوخت برای حمل و نقل عمومی کالا و مسافر برای روستاها و شهرهای دور دست و نقاط کشاورزی، صنعتی و عمرانی دور از مرکز، کوتاهی مشاهده می شود.

- در شناسایی و قطع سهمیه وانت بارها و تاکسی هایی که بدون خدمت رسانی به مردم، سهمیه بنزین خود را در بازار سیاه می فروشند تدبیری مشاهده نمی شود.

- در تخصیص سهیمه بنزین برای مسافربران شخصی و آژانس ها و نظارت بر خدمات آنها کوتاهی می شود و همچنان شاهد رشد نرخ کرایه تاکسی ها، مسافربرهای شخصی و آژانس ها به بهانه فقدان سهیمه بنزین در برخی شهرها هستیم.

- عرضه بنزین از طریق استانداری ها و فرمانداری ها برای رفع نیازهای خاص شهروندان براساس ضابطه روشنی نیست.

- توسعه حمل و نقل عمومی در پایتخت - به ویژه در مورد مترو - ظاهرا به دلیل اختلافاتی که ماهیت و دلایل آن نامفهوم است، با کندی پیش می رود.

- اطلاع رسانی درباره سهمیه بندی بنزین همچنان ناهنجار است. مسئولان مربوط در برابر شایعاتی که به تشویش و نگرانی عمومی درباره بنزین می انجامد، بی تفاوتند.

- با توجه به گذشت بیش از یکسال و نیم از ابلاغ تبصره 13 در قانون بودجه 1385 و گذشت هفت ماه از آغاز بکار سامانه عرضه بنزین با کارت هوشمند و گذشت بیش از چهار ماه از اجرای سهمیه بندی بنزین، ادامه این ناهنجاری های اجرایی، برای مردم در استان های مختلف بی جهت مشکل درست کرده و موفقیت طرح سهمیه بندی بنزین را نیز زیر سوال برده است. به رئیس جمهور محترم برای رفع مشکلات و نقایص اجرایی فوق تذکر داده می شود.

احمد توکلی - حسن سبحانی - غلامرضا مصباحی مقدم - الیاس نادران

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet