هدر موبایل
1398/07/22 18:12:40
سرویس صحن
فرشادان در تذکر شفاهی با انتقاد از حمله ترکیه به کردهای سوریه:

گلوله باران مردم بی دفاع را سازمان‌های حقوق بشری چگونه تفسیر می‌کنند؟

نماینده مردم سنندج،دیواندره و کامیاران در مجلس با انتقاد از حمله ترکیه به کردهای سوریه گفت:نسل کشی، بمباران و گلوله باران مردم بی دفاع را سازمان‌های حقوق بشری چگونه تفسیر می‌کنند؟
گلوله باران مردم بی دفاع را سازمان‌های حقوق بشری چگونه تفسیر می‌کنند؟ نماینده مردم سنندج،دیواندره و کامیاران در مجلس با انتقاد از حمله ترکیه به کردهای سوریه گفت:نسل کشی، بمباران و گلوله باران مردم بی دفاع را سازمان‌های حقوق بشری چگونه تفسیر می‌کنند؟ https://cdn.icana.ir/d/019/201909108661818908.jpg گلوله,باران,مردم,بی,دفاع,را,سازمان‌های,حقوق,بشری,چگونه,تفسیر,می‌کنند؟ Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، سیدمهدی فرشادان در نشست علنی نوبت عصر امروز (دوشنبه 22 مهرماه) مجلس شورای اسلامی، در تذکری شفاهی گفت: بعد از کودتای نافرجام سال ۲۰۱۶ در ترکیه اردوغان مخالفان کُرد و غیرکُرد را در بدنه ارتش، احزاب و مطبوعات این کشور زندانی و نابود کرد، از جمله سیاستمدار کرد صلاح الدین دمیر تاش که نامزد جایزه صلح نوبل است.

نماینده مردم سنندج،دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در سال 2018 ارتش مسلح ترکیه در عملیاتی موسوم به شاخه زیتون شهر عفرین را به تصرف خود درآورد و نزدیک به ۱۷۰ هزار کرد سوریه را آواره کرد. شک نکنید رجب اردوغان نمی‌خواهد بفهمد که زیتون نماد آزادگی است و امروز در عملیات چشمه صلح با حمله به شهرها و روستاهای سوریه بر طبل جنگ و جنون می‌کوبد و تمام چشمه های دموکراسی و حقوق بشر و هم زیستی مسالمت آمیز را می خشکاند.

وی تصریح کرد: چرا برخی سران کشورهای اروپایی و آمریکا که پشت صحنه این جنگ نابرابر هستند، از نگاه ابزاری به کُردها دست بر نمی‌دارند، چرا سران اروپا و آمریکا کر شده اند، همانگونه که در مقابل صدام ملعون کر و کور بودند. اردوغان فاشیست فراموش کرده که در جنگ علیه داعش این کردها بودند که پیاده نظام ائتلاف جهانی علیه تروریست های تکفیری بودند و امروز تمام قوانین بی اعتبار بین المللی را زیرپا گذاشته و کردها را کافر می خوانند و ارتش جنایتکار خود را سپاه رسول الله(ص) فرض کرده است.

وی ادامه داد:نسل کشی، بمباران و گلوله باران مردم بی دفاع را سازمان‌های حقوق بشری چگونه تفسیر می‌کنند؟ این جنایت ترکیه در حق مردم کرد فراموش نمی‌شود، این تجاوز ارتش ترکیه به خاک سوریه، خیمه شب بازی برای آبروی از دست رفته است.

فرشادان گفت:ما نسل کشی کردها توسط اردوغان فاشیست را فراموش نمی‌کنیم همچنانکه انفال و بمباران شیمیایی حلبچه را فراموش نکرده‌ایم. برای ما کردها اردوغان همان صدام ملعون است با نقاب دیگر بدون شک حذف کردها در سرزمین آبا و اجدادیشان توسط ترکیه مانند یک کابوس است که رجب طیب اردوغان دیکتاتور مطمئناً آن را به گور خواهد برد.

نماینده مردم سنندج،دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی افزود:در پایان از دستگاه دیپلماسی کشور عزیزمان، ریاست و نمایندگان محترم مجلس و مردم شریف ایران اسلامی بابت حمایت از کردهای سوریه تقدیر و تشکر می کنم.

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet