هدر موبایل
1398/07/22 20:53:56
سرویس حوزه ریاست
در جریان دیدار رئیس پارلمان پاکستان با دکتر لاریجانی مطرح شد؛

ایران و پاکستان از ظرفیت‌های همسایگی و منطقه‌ای استفاده کنند

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تحرکات کمی میان ایران و پاکستان به لحاظ اقتصادی وجود دارد، گفت: دو کشور در منطقه باید از ظرفیت‌های یکدیگر استفاده بیشتری کنند.
ایران و پاکستان از ظرفیت‌های همسایگی و منطقه‌ای استفاده کنند رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تحرکات کمی میان ایران و پاکستان به لحاظ اقتصادی وجود دارد، گفت: دو کشور در منطقه باید از ظرفیت‌های یکدیگر استفاده بیشتری کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/201910103632346560.jpg ایران,و,پاکستان,از,ظرفیت‌های,همسایگی,و,منطقه‌ای,استفاده,کنند Icana

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری خانه ملت به صربستان، دکتر علی لاریجانی  و اسد قیصر رئیس پارلمان پاکستان امروز (دوشنبه، 22 مهرماه) در حاشیه صد و چهل و یکمین اجلاس اتحادیه بین‌المجالس جهانی (IPU) دیدار و گفت‌وگو کردند.

در ابتدای این دیدار، دکتر علی لاریجانی با اشاره به مواضع و فرهنگ مشترک بین ایران و پاکستان گفت: نگاه‌ها در ایران به پاکستان مثبت است.

وی با ابراز امیدواری از حل مشکلات مرتبط با منطقه‌‌ کشمیر (اختلاف میان هند و پاکستان بر سر کشمیر) مطرح کرد: تحرکات کمی میان ایران و پاکستان در زمینه مسائل اقتصادی دیده می‌شود اما باید کمک کرد دو کشور منطقه از ظرفیت هم استفاده کنند.

همچنین در ادامه این نشست، رئیس پارلمان پاکستان با تشکر از حمایت ایران و دکتر لاریجانی از مسئله کشمیر و استقبال بسیار خوب ایران از نخست وزیر این کشور طی روز گذشته نسبت به صحبت با وزیر تجارت و دارایی پاکستان برای افزایش روابط اقتصادی با ایران تأکید کرد.

وی همچنین از دکتر لاریجانی برای حضور در پاکستان دعوت کرد و گفت: با این سفر، نهادهای ذیربط و میانی می‌توانند همکاری‌های بهتر و بیشتری داشته باشند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet