هدر موبایل
1398/07/22 20:49:16
سرویس حوزه ریاست
در جریان دیدار رئیس پارلمان ایرلند صورت گرفت؛

استقبال دکتر لاریجانی از بازگشایی سفارت ایرلند در ایران

رئیس مجلس شورای اسلامی از بازگشایی سفارت ایرلند در ایران ابراز خرسندی کرد و گفت: این مهم افزایش روابط سیاسی – اقتصادی و فرهنگی را به دنبال دارد.
استقبال دکتر لاریجانی از بازگشایی سفارت ایرلند در ایران رئیس مجلس شورای اسلامی از بازگشایی سفارت ایرلند در ایران ابراز خرسندی کرد و گفت: این مهم افزایش روابط سیاسی – اقتصادی و فرهنگی را به دنبال دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/201910103551788683.jpg استقبال,دکتر,لاریجانی,از,بازگشایی,سفارت,ایرلند,در,ایران Icana

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری خانه ملت به صربستان، شان او فاریل رئیس پارلمان ایرلند امروز (دوشنبه، ۲۲مهرماه) در حاشیه یکصدوچهل و یکمین اجلاس اتحادیه بین‌المجالس جهانی (IPU) با  دکتر علی لاریجانی دیدار و گفت‌وگو کرد.

بنابر این گزارش، دکتر لاریجانی در ابتدای این دیدار با ابراز خرسندی نسبت به تصمیم احداث سفارت ایرلند در ایران، گفت: دایر کردن سفارت در ایران علاوه بر افزایش روابط سیاسی، رایزنی‌های اقتصادی و فرهنگی را تسهیل می‌کند.

استقبال از افزایش همکاری‌های پارلمانی

رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین با استقبال از همکاری‌های پارلمانی و افزایش ارتباط گروه دوستی ایران – ایرلند، ادامه داد: ایران در زمینه توافق هسته‌ای وظایف خود را به درستی انجام داده است و  عدم تعهد، به آمریکایی‌ها مربوط می‌شود تا جایی که پس از خروج از توافق هسته‌ای، روسای کشورهای فرانسه، انگلیس و آلمان از ایران درخواست خویشتنداری کردند و بعد در ادامه اینستکس زاییده شد که چندان هم کاربردی نیست لذا این مسائل به روابط ایران و اتحادیه اروپا صدمه می‌زند.

ضرورت ایجاد کانال بانکی میان ایران و ایرلند

همچنین در ادامه رئیس پارلمان ایرلند نسبت به افزایش همکاری‌های اقتصادی، ایجاد کانال بانکی، بازگشایی سفارت ایرلند در ایران، حل مسئله برگزیت (خروج انگلیس از اتحادیه اروپا) بدون توافق ایرلند و ... تأکید کرد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet