هدر موبایل
1398/07/23 01:21:56
سرویس حوزه ریاست
در دیدار دکتر لاریجانی و دبیرکل اتحادیه مجالس کشورهای اسلامی مطرح شد:

تأثیر مثبت PUIC در کاهش ناملایمات میان کشورهای اسلامی

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: تقویت پیوند اقتصادی کشورهای اسلامی، بر ناملایمات سیاسی آنها نیز تأثیر مثبت گذاشته و دشمنی و رقابت به مشارکت و همکاری تبدیل خواهد شد.
تأثیر مثبت PUIC در کاهش ناملایمات میان کشورهای اسلامی رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: تقویت پیوند اقتصادی کشورهای اسلامی، بر ناملایمات سیاسی آنها نیز تأثیر مثبت گذاشته و دشمنی و رقابت به مشارکت و همکاری تبدیل خواهد شد. https://cdn.icana.ir/d/019/201910106519174748.jpg تأثیر,مثبت,PUIC,در,کاهش,ناملایمات,میان,کشورهای,اسلامی Icana

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری خانه ملت به صربستان، دکتر علی لاریجانی امروز (دوشنبه، 22 مهرماه) در حاشیه صد و چهل و یکمین نشست اتحادیه بین‌المجالس جهانی (IPU) با دبیرکل مجالس کشورهای اسلامی (puic) دیدار و گفت‌وگو کرد.

در ابتدای این دیدار دکتر علی لاریجانی گفت: در صورت تشکیل کمیته‌های مجالس کشورهای اسلامی اتحادیه نتایج ملموسی پیدا خواهد کرد و باید از تمام ظرفیت‌های این اتحادیه بهره برد، در واقع باید کشورها ساز و کاری در نظر و از ظرفیت‌های اقتصادی یکدیگر بهره بگیرند.

وی افزود: در صورت تقویت پیوندهای اقتصادی کشورهای اسلامی، این پیوندها بر ناملایمات سیاسی آنها نیز تأثیر مثبت گذاشته و دشمنی و رقابت به مشارکت و همکاری تبدیل خواهد شد البته برخی از مشکلات در جهان اسلام به راحتی حل نمی‌شود چرا که جاهلان اجازه نمی دهند اما باید مسیر تعامل و گفت‌وگو را ادامه داد.

رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در مسئله فلسطین اتحادیه مجالس کشورهای اسلامی باید صدای رسای فلسطین باشد چرا که در آشفتگی‌های جهان اسلام به فلسطین بی‌توجهی می‌شود لذا سازمان شما باید در این باره حرفی بزند.

وی با بیان اینکه مسئله فلسطین بسیار مهم است، گفت: کشورهای مناسبی برای اجلاس بعدی از این اتحادیه در آسیا وجود دارند باید به آنها فکر کرد.

در ادامه دبیر کل اتحادیه مجالس کشورهای اسلامی ضمن ارائه گزارشی از عملکرد این اتحادیه که مقر آن در تهران است، گفت: به دنبال فعال کردن کمیسیون‌ها و کمیته‌های اتحادیه مجالس اسلامی هستیم تا قبل از مجمع عمومی سال آینده این کمیسیون‌ها فعال شوند.

وی اشتغال جوانان، حقوق بشر و مبارزه با تروریسم و افراطی‌گرایی و ... را از جمله عناوین کمیته‌های این اتحادیه عنوان کرد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet