هدر موبایل
1388/07/26 13:42:00
سرویس بین الملل
لاریجانی یش از عزیمت به ژنو:

اقدام تروریستی امروز به زیان آمریکا تمام می‌شود

**رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به حادثه تروریستی صبح امروز در استان سیستان و بلوچستان، آن را نتیجه اقدامات آمریکا در منطقه دانست و تصریح کرد: این اقدام تروریستی قطعاً‌ به زیان خود آمریکا تمام خواهد شد.

به گزارش خانه ملتT دکتر "علی‌لاریجانی" ظهر روز یکشنبه پیش از عزیمت به ژنو در پاویون جمهوری اسلامی ضمن تشریح اهداف این سفر اظهار داشت: در اجلاس بین‌المجالس که در ژنو برگزار می‌ش,د موضوعات مهمی از جمله خلع‌سلاح، بحث هسته‌ای و ساختار سازمان ملل مورد بررسی قرار می‌گیرد.

وی افزود: این اجلاس چون با حضور نمایندگان مجالس دنیا برگزار می‌شود از شور و نشاط  و آزادگی خاصی برای اظهار نظر برخودار است.

رییس مجلس شورای اسلامی بحث غزه و فلسطین را یکی از موضوعات مهم این اجلاس ذکر کرد و گفت: در این نشست گزارش‌های گلدستون و تصمیم‌شورای حقوق بشر در خصوص این موضوع مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد.

رییس قوه مقننه با اشاره به اقدام تروریستی صبح امروز در سیستان و بلوچستان تصریح کرد: این اقدام حرکتی در مقابل خواست مردم بلوچ است که می‌خواهند محیطی امن برای سرمایه‌گذاری و فعالیت‌های اقتصادی داشته باشند، این حرکت مانعی در حرکت توسعه استان سیستان و بلوچستان است.

وی با اشاره به بعد دیگر این حرکت خاطر نشان کرد: در گذشته خبرهای مشخص و آشکاری داشتیم که آمریکایی‌ها با بعضی گروه‌های تروریستی استان سیستان و بلوچستان ارتباط برقرار کردند که این نشانگر خصومت آمریکا نسبت با پیشرفت جمهوری اسلامی است.

لاریجانی یادآور شد: آقای اوباما چند روز پیش گفت ما دستمان را به سمت ایران دراز می‌کنیم اما امروز دیدیم که این دست سرخ کردند.

وی افزود: این اقدام تروریستی قطعاً‌ به زیان خود آمریکا تمام خواهد شد. چون مردم فهم و درک بهتری از حوادث منطقه پیدا خواهند کرد آمریکا در این قضیه متضررمی‌شود.

رییس مجلس با بیان این که آمریکا می‌داند ایران در کارش جدی است تصریح کرد: ما این تحرکات تروریستی را نتیجه اقدامات آمریکا می‌دانیم.

رییس مجلس از سردار شوشتری به عنوان یکی از سرداران دفاع مقدس یاد کرد که عمر خود را در دفاع از ایران و اسلام گذاشت و در نهایت به آرزوی خود رسید.

وی افزود: ایشان یک شخصیت بارز و مجاهد بود.

لاریجانی تاکید کرد: اراده کشور ما برای امنیت و ثبات و توسعه سیستان و بلوچستان با این اقدام تروریستی بیشتر می‌شود.

وی اظهار داشت: اگر چه سپاه پاسداران در این قضیه مصیبت دید اما نیروهای خدوم و صبور در سپاه زیاد هستند و این مسیر را به قوت ادامه خواهند داد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet