هدر موبایل
1398/07/23 14:51:51
سرویس اقتصادی
اکبری:

افزایش تعرفه، صادرات انگور ایرانی را با مشکل روبرو کرده است

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: در حال حاضر کشورهای که در گذشته محصول تولیدی تاکستان‌های استان خراسان شمالی را خریداری می‌کردند تعرفه واردات این محصول از ایران را افزایش داده‌اند.
افزایش تعرفه، صادرات انگور ایرانی را با مشکل روبرو کرده است عضو کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: در حال حاضر کشورهای که در گذشته محصول تولیدی تاکستان‌های استان خراسان شمالی را خریداری می‌کردند تعرفه واردات این محصول از ایران را افزایش داده‌اند. https://cdn.icana.ir/d/019/201801103630014286.jpg افزایش,تعرفه،,صادرات,انگور,ایرانی,را,با,مشکل,روبرو,کرده,است Icana

علی اکبری عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص وضعیت برداشت محصولات باغی در کشور، گفت: در حوزه باغداری و در فصل برداشت محصولاتی مانند سیب و انگور  با مشکلات جدی روبه رو هستیم.

محصول 10 هزار هکتار باغ انگور خراسان شمالی بر روی دست باغداران

نماینده مردم بجنورد، مانه، سملقان، جاجرم و گرمه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در استان خراسان شمالی حدود 10 هزار هکتار باغستان انگور وجود دارد که محصول تولیدی آنها در حال حاضر بر روی دست باغداران مانده است، ادامه داد: این انتظار وجود دارد تا با اقدامات فرابخشی و ورود وزارت اقتصاد و تنظیم تعرفه‌های صادراتی و وارداتی محصول باقی مانده بر روی دست باغداران انگور صادر شود.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه در حال حاضر کشورهای پاکستان و افغانستان که در گذشته محصول تولیدی تاکستان‌های خراسان شمالی را خریداری می‌کردند تعرفه واردات این محصول از ایران را افزایش داده‌اند، عنوان کرد: افزایش تعرفه واردات انگور ایرانی توسط کشورهای افغانستان و پاکستان موجب شده تا تجار تمایلی به صادرات این محصول نداشته باشند.

میوه انگور برداشت

وی با بیان اینکه متاسفانه صنایع تبدیلی انگور در منطقه علی رغم سطح بسیار بالای زیر کشت این محصول بسیار ضعیف و در حد صفر است ، گفت: عدم امکان صادرات و نبود صنایع تبدیلی باعث شده تا محصول باغداران بر روی دست آنها باقی بماند.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در پایان با تاکید بر اینکه اگر صنایع تبدیلی انگور در منطقه وجود داشته باشد می‌توان زمینه افزایش چند برابری تولید انگور را ایجاد کرد، ادامه داد: افزایش تولید انگور زمینه و ظرفیت ایجاد تولید و اشتغال را فراهم می‌کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet