هدر موبایل
1398/07/27 09:09:00
سرویس اقتصادی
شاعری مطرح کرد:

احتمال واردات 2 میلیون تنی گندم/ نرخ پایین خرید تضمینی دلیل باقی ماندن گندم در انبارها

عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: اگر دولت موفق نشود گندم باقی مانده در انبارها را جمع‌آوری کند مجبور به واردات حداقل ۲ میلیون تن گندم می‌شود.
احتمال واردات 2 میلیون تنی گندم/ نرخ پایین خرید تضمینی دلیل باقی ماندن گندم در انبارها عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: اگر دولت موفق نشود گندم باقی مانده در انبارها را جمع‌آوری کند مجبور به واردات حداقل 2 میلیون تن گندم می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201611106162145026.jpg احتمال,واردات,2,میلیون,تنی,گندم/,نرخ,پایین,خرید,تضمینی,دلیل,باقی,ماندن,گندم,در,انبارها Icana

علی محمد شاعری عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص تعیین قیمت خرید تضمینی گندم توسط دولت ، گفت: در زمینه قیمت خرید تضمینی گندم  اعضای کمیسیون کشاورزی قیمت 2 هزار و 500 تومان را پیشنهاد دادند که این عدد مورد تایید وزارت جهاد کشاورزی نیز بود اما در نهایت دولت رقم حدود 2 هزار و 290 تومان برای هر کیلوگرم گندم را تصویب کرد.

قیمت خرید تضمینی گندم در راستای حمایت از تولید ملی نیست

نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قیمت تعیین شده برای خرید تضمینی گندم در سال زراعی 99-98 در راستای حمایت از تولید داخل نیست و انگیزه تولیدکنندگان را کم می‌کند، تصریح کرد: با توجه به هزینه بسیار بالای دستمزد کارگر، اجاره ماشین آلات و نهاده‌های تولید، قیمت گندم در مقایسه با سال گذشته حداقل باید 50 درصد افزایش پیدا می‌کرد.

گندم زار

 

دولت قیمت خرید تضمینی گندم را اصلاح کند

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه افزایش 600 تومانی قیمت گندم در هر کیلوگرم جای تشکر دارد اما کافی نیست، ادامه داد: انتظار داریم دولت قیمت تعیین شده خرید گندم در سال زراعی 99-98  را اصلاح و آن را افزایش دهد.

قیمت 2 هزار 290 تومانی گندم‌های انبار شده را وارد بازار می‌کند

وی افزود: اگر گندم‌هایی که در دست کشاورزان باقی مانده را دولت با نرخ جدید اعلامی حدود 2 هزار 290 تومان خریداری کند کشاورزان گندم‌های تولیدی خود را تحویل سیلوها می‌دهند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در پایان با تاکید بر اینکه امیدواریم قیمت گذاری جدید شامل حال گندم‌های باقی مانده در دست کشاورزان نیز شود و آنها را با  نرخ  حدود 2 هزار و 290 تومان خریداری کنند، خاطرنشان کرد: اگر دولت موفق نشود گندم باقی مانده در انبارها را جمع‌آوری کند مجبور به واردات حداقل 2 میلیون تن گندم می‌شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet