هدر موبایل
1398/07/23 16:53:02
سرویس سیاسی
رئیس کمیسیون تدوین آیین نامه:

روند بررسی گزارشات تحقیق و تفحص تغییر می کند

رئیس کمیسیون تدوین آیین نامه مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: به منظور ارتقاِء سطح نظارتی مجلس و افزایش تاثیرگذاری گزارشات تحقیق و تفحص، روند رسیدگی به آنها تغییر می کند.
روند بررسی گزارشات تحقیق و تفحص تغییر می کند رئیس کمیسیون تدوین آیین نامه مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: به منظور ارتقاِء سطح نظارتی مجلس و افزایش تاثیرگذاری گزارشات تحقیق و تفحص، روند رسیدگی به آنها تغییر می کند. https://cdn.icana.ir/d/019/49513.jpg روند,بررسی,گزارشات,تحقیق,و,تفحص,تغییر,می,کند Icana

غلامرضا کاتب در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملتخاطرنشان کرد: ضعف بعد نظارتی مجلس به نسبت بعد قانون گذاری  یکی از انتقاداتی است که به مجلس وارد است و ما در کمیسیون برای بهبود این شرایط تغییراتی در آیین نامه داخلی اعمال کردیم.

وی افزود: با اصلاحی که روی آیین نامه انجام خواهد شد و با توافقی که با ریاست محترم قوه قضائیه داشتیم، قرار شد قانون به نحوی اصلاح شود که گزارش تحقیق و تفحص خارج از نوبت در قوه قضائیه بررسی شود.

نماینده مردم گرمسار ادامه داد: ماهیت حقوقی و کیفری دادن به نتایج تحقیق و تفحص ها نیز راهکار دیگری است تا این اقدام نظارتی مجلس اثر بخشی بیشتری پیدا کند و نتیجه مورد نظر از آن به دست بی آید.

ویبا بیان اینکه تحقیق و تفحص ها هزینه زیادی برای مجلس دارد، گفت: برای حل این مشکل و کاهش هزینه های نظارتی مجلس قرار است از این به بعد هیئت های تحقیق و تفحص از نیروهای سایر نهاد های نظارتی نظیر سازمان بازرسی و دیوان محاسبات استفاده کنند.

کاتب تصریح کرد: نظارت بر دستگاه ها و نظارت بر حسن اجرای قانون از وظایف پیش بینی شده برای مجلس است که باید با دقت و حساسیت انجام شود و تقویت سازکار های نظارتی به کار آمدی مجلس کمک شایانی می کند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet