ایام محرم 1398
1398/07/26 12:45:59
سرویس اجتماعی
مقصودی مطرح کرد:

کودکان زباله گرد قربانیان طلای کثیف

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها گفت: امروز کودکان زباله گرد قربانیان زباله گردی این طلای کثیف هستند؛ حدود ۱۵ هزار زباله گرد در پایتخت داریم که از این میزان ۵ هزار نفر آنها کودکان هستند.
کودکان زباله گرد قربانیان طلای کثیف عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها گفت: امروز کودکان زباله گرد قربانیان زباله گردی این طلای کثیف هستند؛ حدود ۱۵ هزار زباله گرد در پایتخت داریم که از این میزان ۵ هزار نفر آنها کودکان هستند. https://cdn.icana.ir/d/019/201902100368409981.jpg کودکان,زباله,گرد,قربانیان,طلای,کثیف Icana

حسین مقصودی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با بیان وجود باندهایمافیای زباله به درآمد میلیاردی این باندها اشاره کرد و گفت: مسئله جمع آوری پسماندها و زباله‌ها در چند سال اخیر مسئله اساسی تهران وکلانشهرها بوده است ، پسماندها و زباله‌ها به نوعی ثروت و سرمایه محسوب می‌شود و می‌توان با جمع آوری آنها میلیاردها تومان به چرخه اقتصادی کشور وارد کرد؛ اما سوال اینجاست درآمد حاصل از زباله‌ها یا همان طلای کثیف به جیب کدام سازمان و نهادی سرازیر می شود؟  آیا کودکان زباله گرد مافیای جمع آوری زباله هستند؟ پشت پرده درآمد حاصل از طلای کثیف به چه میزان است؟ یا به عبارتی بهتر است بگوییم سلطان زباله در ایران چه کسی است؟ سئوالاتی است که ذهن‌های بسیاری را درگیر خود می‌کند.

تهران سه برابر ورزشگاه آزادی زباله تولید می‌کند

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی افزود :کشور ما پرچمدار تولید زباله در دنیا است، یکی از افتخارات برجسته سازمان شهرداری جمع‌آوری زباله‌های تهران است که متاسفانه در تولید زباله پایتخت جزو اولین ها محسوب می شود؛ هزینه حاصل از جمع‌آوری زباله‌های تهران روزانه حدود دو میلیارد تومان است در این میان زباله های تولید شده در تهران سه برابر ورزشگاه آزادی است؛ با یک حساب سر انگشتی د‌رمی‌یابیم درآمد حاصل از جمع آوری زباله‌ها مبلغی باور نکردنی است که نصیب مافیای زباله می شود.  

زباله‌های  پایتخت در سیطره مافیا

مقصودی در ادامه گفت:  مافیای زباله از کودکان و زنان بدسرپرست و بی‌سرپرستی که معمولا در ساعات شب، بخش اعظم زباله‌های دور ریز شهروندان را جمع آوری می‌کنند سوء استفاده می کنند؛ ناگفته نماند که شهرداری تهران بخشی از زباله‌ها را از طریق مزایده و بخش دیگری را به صورت مناقصه‌ای به شرکت‌های پیمانکار واگذار می‌کند اما همچنان درصد کثیری از زباله‌های تولید شده در پایتخت در سیطره مافیا زباله‌ها است.

ظهور باندهای زباله دزد 

نماینده مردم در مجلس دهم یادآور شد: بعد از پیمانکاران، سلطان زباله  و باندهای زباله دزد هم ظهور کردند که این ماجرا معضلی دیگر است؛ باندهای زباله دزد از کودکان و زنان بی‌سرپرست و معتادان در جهت جمع آوری زباله‌ها استفاده می‌کنند، امروز کودکان زباله گرد قربانیان این طلای کثیف هستند و  حدود ۱۵ هزار زباله گرد در پایتخت داریم که از این میزان ۵ هزار نفر آنها کودکان هستندکه  40 درصد آنان تنها نان‌آور خانه هستند و بین 10 تا 15 سال سن دارند.

جمع آوری زباله توسط زباله گردها ممنوع است

مقصودی در ادامه تاکید کرد: براساس قانون مدیریت پسماندها؛ مدیریت اجرایی تمام پسماندها غیر از صنعتی و به ویژه در شهرها و روستاها و حریم آنها به عهده شهرداری و دهیاری‌ها و در خارج از حوزه و وظایف شهرداری‌ها و دهیاری‌ها به عهده بخشداری‌ها است؛ بنابراین  فعالیت زباله‌گردها ممنوع است، باید سازمان‌ها و نهادهای مربوطه به موضوع زباله گردی ورود پیدا کنند؛ تا دست سوء استفاده کنندگان غیر قانونی از پسماندها  به هر  طریقی کوتاه شود .

بیشتر بخوانید: 

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها گفت: متاسفانه شهرداری و سازمان های دولتی نتوانستند از این طلای کثیف استفاده بهینه کنند و امروز مافیای زباله این فرصت را غنیمت شمرده و حداکثر استفاده را از آن می کنند. باید جمع آوری زباله ها و پسماندها را سر و سامان داد و با متلاشی کردن باندمافیای  زباله و گردش پولی این زباله‌ها را مشخص کنیم ./

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet