خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1398/07/24 10:11:06
سرویس اقتصادی
شاعری مطرح کرد:

انتقاد از واردات بیش از نیاز برنج/سوداگران  بازار محصولات کشاورزی را کنترل می‌کنند

عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی مجلس ضمن اشاره به ، گفت: در حال حاضر با توجه به رکود بازار، کشاورزان برنج کار بسیار نگران و ناراضی هستند زیرا برنج تولیدی آنها در انبارها باقی مانده و خریدار ندارد.
انتقاد از واردات بیش از نیاز برنج/سوداگران  بازار محصولات کشاورزی را کنترل می‌کنند عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی مجلس ضمن اشاره به ، گفت: در حال حاضر با توجه به رکود بازار، کشاورزان برنج کار بسیار نگران و ناراضی هستند زیرا برنج تولیدی آنها در انبارها باقی مانده و خریدار ندارد. https://cdn.icana.ir/d/019/46333.jpg انتقاد,از,واردات,بیش,از,نیاز,برنج/سوداگران ,بازار,محصولات,کشاورزی,را,کنترل,می‌کنند Icana

علی محمد شاعری عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص افزایش تولید برنج در کشور،گفت: تولید برنج امسال استثنایی بود و برآورد می‌شود حدود 2 میلیون و 600هزار  تن برنج از شالی زارهای کشور برداشت شود در حالی که به 3 میلیون تن برنج نیاز داریم.

واردات یک میلیون تنی برنج توسط دولت بازار را دچار رکود کرده است

نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه علی رغم افزایش تولید نیاز به واردات 400 هزار تن برنج داریم، ادامه داد: دولت بیش از یک میلیون تن برنج وارد کرده و در انبارهای خاص خود نگهداری می‌کند، میزان واردات برنج توسط دولت تناسبی با نیاز داخلی ندارد.

برنج‌های ایرانی روی دست کشاورزان باقی مانده است

این نمانده مردم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه واردات بیش از نیاز برنج توسط دولت موجب رکود در بازار داخلی این محصول شده است، عنوان کرد: در حال حاضر با توجه به رکود بازار، کشاورزان برنج کار بسیار نگران و نارضی هستند زیرا برنج تولیدی آنها در انبارها باقی مانده و خریدار ندارد.

سوداگران  بازار محصولات کشاورزی را کنترل می‌کنند

شاعری با بیان اینکه دولت نشان داده که برنامه ریزی مناسبی برای تنظیم بازار برنج ندارد و عملکرد آن غیر کارشناسی است، تصریح کرد: دولت بر اساس جوسازی دلالان تصمیم گیری می‌کند و بازار برنج داخلی و سایر محصولات مانند مرکبات، سیب و گندم تحت کنترل دولت نیست و دلالان بازار را مدیریت می‌کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet