هدر موبایل
1398/07/24 13:27:47
سرویس استان ها
پورابراهیمی مطرح کرد:

تضعیف برند پسته ایرانی توسط سوداگران

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی گفت: فعالیت برخی دلالان و رقابت های ناسالم به برند پسته ایرانی لطمه زده و آثار منفی آن را همچنان در حوزه صادرات شاهد هستیم.
تضعیف برند پسته ایرانی توسط سوداگران نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی گفت: فعالیت برخی دلالان و رقابت های ناسالم به برند پسته ایرانی لطمه زده و آثار منفی آن را همچنان در حوزه صادرات شاهد هستیم. https://cdn.icana.ir/d/019/201605104975956073.jpg تضعیف,برند,پسته,ایرانی,توسط,سوداگران Icana

محمدرضا پورابراهیمی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص معاملات پسته در بورس کالا، گفت: در حوزه محصولات کشاورزی معمولا سندیکاها حضور دارند که یکی از این سندیکاها اتحادیه صادرکنندگان خشکبار ایران است.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با اشاره به لزوم توسعه ابزارهای مالی به خصوص در حوزه کشاورزی ادامه داد: معاملات قراردادهای آتی در دنیا به بهبود فعالیت ها در بخش‌های مختلف از جمله تولید کمک می کند که از این جهت در بخش تولید کشور نیازمند بازنگری در روش ها هستیم که راه اندازی معاملات آتی و گواهی سپرده کالایی محصولات کشاورزی در بورس در بهتر شدن فرآیندها اثر گذار است.

پسته آجیل

پورابراهیمی، افزود: اگر بتوانیم قیمت گذاری واقعی را برای همه محصولات و در سراسر کشور شکل دهیم قطعا تولیدکنندگان و ذی نفعان بازار حمایت می‌شوند، حمایت از تولید ابعاد مختلفی دارد از جمله تامین مالی که باز هم این ابزارها می توانند در حوزه تضامین برای تولید به کار گرفته شوند.

بورس کالا زمینه برندسازی پسته را فراهم کرده است

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، تصریح کرد: ما طی سال ها در تولید و عرضه بسیاری از کالاها از جمله پسته در بازارهای جهانی جایگاه بالایی داشته‌ایم اما فعالیت برخی دلالان و رقابت های ناسالم به برند پسته ایرانی لطمه زده و آثار منفی آن را همچنان در حوزه صادرات شاهد هستیم اما در این میان بورس کالا و ابزارهای معاملاتی آن، اساس استانداردسازی پسته و برندسازی آن در جهان را با ارتقای سطح کیفی محصول فراهم می کنند.

معاملات گواهی سپرده زعفران در 6 ماه به 20 میلیارد رسیده است

وی افزود: اتفاقات مثبتی که به واسطه ظرفیت بازار سرمایه و بورس کالای ایران در بازار زعفران رقم خورده شگفت انگیز است به طوری که حجم معاملات گواهی سپرده زعفران در سال گذشته ۳۵ میلیارد تومان بود که در ۶ ماهه امسال به ۲۰ میلیارد تومان رسیده است. حجم قرارداد آتی زعفران نیز در سال گذشته ۱۵ هزار میلیارد تومان بود که این رقم از ابتدای سال تا کنون به ۶ هزار میلیارد تومان رسیده است، این اعداد نشان دهنده اتفاقات بی نظیری بوده که به کمک بورس کالای ایران رقم خورده و در حوزه تصمیم سازی می تواند به حوزه اقتصادی کشور کمک شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet