خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1398/07/24 13:57:31
سرویس سیاسی
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس:

فرانسه تعهدات خود در برجام را اجراکند، بعد فرابرجام را پشنهاد کند

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: فرانسه ابتدا به تعهدات برجامی خود عمل کند و حسن نیت خود را در این موضوع نشان دهد بعد پشنهاد جدیدی را مطرح کند.
فرانسه تعهدات خود در برجام را اجراکند، بعد فرابرجام را پشنهاد کند عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: فرانسه ابتدا به تعهدات برجامی خود عمل کند و حسن نیت خود را در این موضوع نشان دهد بعد پشنهاد جدیدی را مطرح کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201909104119123276.jpg فرانسه,تعهدات,خود,در,برجام,را,اجراکند،,بعد,فرابرجام,را,پشنهاد,کند Icana

سیدقاسم جاسمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت خاطر نشان کرد: اروپایی ها هرگز به تعهدات خود در چارچوب برجام عمل نکرده اند و نشان دادند مانند آمریکا به هیچ وجه قابل اعتماد نیستند پس نباید انتظار داشته باشند که وقتی از توافق تازه ای صحبت می کنند با شتابزدگی مورد استقبال ایران قرار گیرد.

وی افزود: برجام همه آن چیزی نبود که ما انتظار داشتیم اما توافقی بود که دنیا روی آن اجماع داشت و ما سخنی خارج از برجام در مورد پرونده هسته ای خود نداریم، صلح آمیز بون فعالیت های ایران بارها مورد تایید آژانس بین المللی انرژی اتمی قرار گرفته و بهانه جویی غربی ها در مورد فعالیتهای ایران بی پایه و بدون صداقت است.

قاسم جاسمی

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: ایران در منطقه هرگز تهدیدی علیه هیچ ملتی نبوده و براساس دکترین سیاست خارجی خود عمل کرده و حق ایران است که منافع خود را دنبال کند و از زیاده خواهی اروپایی ها است که انتظار داشته باشند منافع آنها درمنطقه توسط ایران دنبال شود،آنها فرسنگ ها دور تر از خلیج فارس و خاورمیانه برای سلاح های خود بازاریابی می کنند و در مقابل کشتار ملت یمن توسط عربستان با اشغال گری صهیونیست ها سکوت کرده اند،آنگاه از ایران انتظار دارند سیاست اصولی و صلح آمیز خود را تغییر دهد؟

وی در پایان تصریح کرد: آینده برجام را بدعهدی اروپایی ها به خطر انداخته نه فعالیت های صلح آمیز ایران و انها بجای طرح پیشنهادات جدید به ایران برای نجات برجام باید تلاش کنند آمریکا مسیر خود را تغییر دهد و قوانین بین المللی را رعایت کند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet