هدر موبایل
1386/08/22 12:19:00
سرویس صحن
تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولین اجرایی:

غفوری فرد : فروش بیش از ظرفیت بلیط های هواپیمایی باعث سرگرداتی مسافران شده است

غفوری فرد نماینده شمیران، ری و اسلامشهر به وزیر راه و ترابری درخصوص جلوگیری از فروش بیش از ظرفیت بلیط های هواپیمایی و ایجاد سرگرداتی برای مسافرانی که بلیط تأیید شده گرفته اند، تذکر داد.

غلامعلی حداد رئیس مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی روز سه شنبه، تذکرات کتبی نمایندگان به مسوولات اجرایی کشور را به شرح ذیل قرائت نمود:

هشت تذکر ندیمی نماینده لاهیجان به وزیر نیرو در خصوص پیگیری احداث سدهای دیلمان و لاسک حسب تصویب هیأت وزیران، پیگیری اجرای سد شهر بیجار، احداث سد مخزنی پل رود، تسریع در عملیات احداث شبکه فرعی و اصلی آبیاری وزهکشی سفید رود و فومنات کانال سمت چپ سنگر برای اتمام در سال های 88 و 89، بازسازی و نوسازی شبکه های آبیاری وزهکشی سفید رود با پیگیری تأمین اعتبار لازم برای برق رسانی به کلیه روستاهای بالای 20 خانوار و کمتر از آن در سالهای جاری و آتی، پیگیری تأمین اعتبار شبکه فرسوده و کاهش تلفات برق استان در لایحه 87، پیش بینی 1500 میلیارد ریال برای طرح جامع آبرسانی به روستاهای گیلان، پیگیری ایجاد تأسیسات فاضلاب 11 شهرستان گیلان با استناد به بند ج ماده 61قانون برنامه و پیگیری آبرسانی به شهرهای استان گیلان به خصوص تکمیل آبرسانی لاهیجان و سیاهکل حسب اجرای مصوبه هیأت وزیران.

تذکر اعلمی نماینده تبریز، اسکو و آذرشهر به وزیر و درخصوص ضرورت تأمین روشنایی معابر عمومی روستاهای فاقد امکانات مذکور در استان آذربایجان شرقی به خصوص روستاهای تبریز، آذرشهر و اسکو و روستاهای بخشی ایلیخچی.

تذکر جاسمی اجاق نماینده قصر شیرین  به وزیر نیرو درخصوص تسریع انجام در عملیات آبرسانی به چهار دهستان چله، حیدریه، گوا آور و گرمیزآباد که 50 روستا با جمعیت 35 هزار نفر داشتند و فاقد آب شرب هستند .

 تذکر محمدیاری نماینده تالش و ماسال به وزیر جهاد کشاورزی درخصوص رفع ممانعت از فعالیت صیادان دام گستر غرب گیلان در دریای خزر.

تذکر جاسمی اجاق نماینده قصر شیرین، سلیمانی نماینده کنگاور، فلاحت پیشه نماینده اسلام آباد غرب ، الیاسی نماینده سنقر و کلیایی، امینی نماینده کرمانشاه به وزیر جهاد  کشاورزی درخصوص تسریع در تأمین سموم دفع آفات زراعی و باغات مورد نیاز کشاروزان و باغداران استان کرمانشاه و تأمین کودشیمیایی مورد نیاز براساس فصل زراعی.

تذکر امامی راد نماینده کوهدشت به وزیر علوم ، تحقیقات و فن آوری درخصوص پیگیری از ضعف عملکرد مدیریت ریاست پیام نور لرستان.

 تذکر ارجمند نماینده جهرم به وزیر کشور در خصوص رسیدگی به علت عدم صدورکارت سوخت به موقع برای خودروهای آژانس های تاکسی تلفنی، سرویس مدارس و مسافرهای برون شهری و خودروهای روستایی در شهرستان جعهرم و حومه .

تذکر شایق نماینده تبریز به ویر کشور درخصوص وضعیت ساماندهی حمل و نقل عمومی و تأمین اتوبوس مورد نیاز شهرستان تبریز و به وزیر راه و ترابری درخصوص تسریع در اجرای طرح راه آهن میانه تبریز با توجه به تأثیر حجم در حمل و نقل و کوتاه شدن مسیر تردد مسافران.

 تذکر میرتاج الدینی نماینده بتریز و تمدن نمانیده شهر کرد به وزیر راه وترابری درخصوص تجدید نظر نسبت به محدودیت ایجاد شده برای کامیون های فرسوده قبل از اعطای تسهیلات و تعویض این کامیون ها .

تذکر فلاحت پشیه نماینده اسلام آباد غرب و امینی نماینده کرمانشاه به وزیر راه و ترابری درخصوص پایان دادن به کار شکنی هیا اداره کل پایانه های استان کرمانشاه در اعطای کارت سوخت به مسافربرهای شخصی مسیرهای روستایی استان .

تذکر مدنی نماینده کناباد به وزیر راه وترابری درخصوص اعلام مسیر کارشناسی شده و دارای اولویت راه آهن گناباد، قائن، بیرجند با توجه به حجم بار و مسافر . 

تذکر برمک نماینده کلاله و مینودشت به وزیر راه و ترابری درخصوص لزوم تسریع در انجام طرح عملیات اجرایی آسفالت محور آق قلعه جدید از مراغه تپه در مناقصه تعریض محور اردوگاه شهید فهمیده مینودشت تا گامی کش از راه اصلی و لزوم تخصیص اعتبار  لازم برای ترسیم و آسفالت روستاهای محورهای سد گلستان 2 به روستای صفری شیخ تاز و جاده آنتنی قدش تپه شیخ و محورهای پل چشمه علیا و پوشه چشمه و خجه گر و گرگز از شهرستان کلاله در سال جاری و به وزیر آموزش و پرورش درخصوص تسریع در شروع عملیات اجرایی دبیرستان 10 کلاسه مراغه تپه با توجه به تأمین اعتبار آن و تسریع در عملیات اجرایی و اتمام مجتمع شبانه روزی دخترانه عرب قاری حاجی در سال جاری برای جلوگیری از ترک تحصیل دختران دبیرستانی منطقه.

 تذکر فضلعلی نماینده تویسرکان به وزیر آموزش و پرورش درخصوص تسریع در پرداخت مطالبات و معوقه های کارکنان و معلمان آموزش و پرورش استان همدان.

تذکر الیاسی نماینده سنقر و کلیایی به وزیر آموزش و پرورش درخصوص استفاده از کارگاه های It (فن آوری اطلاعات )موجود در مدارس.

 تذکر پاپی نماینده دورود و ازنا به وزیر آموزش و پرورش درخصوص جلوگیری از لغو فرهنگیان ایثارگر توسط مدیریت آموزش و پرورش استان لرستان .

تذکر قنبری نماینده ایلام و ایوان و شیروان چردابل به وزیر آموزش و پرورش درخصوص بررسی علل و ابعاد حادثه تیراندازی در اداره آموزش و پرورش شهرستان ایوان.

 تذکر ابطحی نماینده خمینی شهر به وزیر اقتصاد و دارایی درخصوص تسریع در رسیدگی وضعیت نابسامان بانک اقتصاد نوین .

تذکرمظفری نماینده نیشابور به وزرای اقتصاد و دارایی و جهاد کشاورزی و بازرگانی ، درخصوص تسریع در تعیین قیمت خرید محصولات کشاورزی و دامی متناسب با نرخ تورم و با عنایت از به افزایش نهاده های کشاورزی و دامی.

تذکر یحیی زاده نمانیده تفت و میبد به وزیر بازرگانی درخصوص نظارات و کنترل نرخ پوشاک زمستانی و مقابله با چند نرخی موجود در بازار پوشاک و به وزرای علوم، تحقیقات و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درخصوص تسریع در تامین چند صد میلیارد تومان کسری دانشگاه ها به خصوص در بخش آموزش .

تذکر رهبر نماینده اصفهان به وزیر بهداشت و درمان درخصوص پاسخگویی به علت اعلام برنامه توزیع رایگان شربت تریاک معتادان و نصب دستگاه خودپرداز سرنگ برای معتادان و رسمیت دادن به اعتیاد به این وسیله.

تذکر محمدی نماینده فریدن و فریدون شهر و چادگان به رئیس جمهور درخصوص دستور اصلاح جدول نحوه محاسبه نرخ گاز معدنی خانوار ها در شهرستان بسیار سرد شهرستان های فریدن و فریدون شهر و چاوگان و اعمال تخفیف بر اساس بند ب تبصره 6 قانون بودجه سال 86.

تذکر دینی نماینده ابهر و هریس به رئیس جمهور درخصوص دستور اصلاح حکم کارگزینی و پرداخت فوق العاده های جذب  محرومیت معلمان منطقه هریس و دستور احداث و تکمیل سالن های ورزشی هریس توسط سازمان تربیت بدنی .

تذکر توکلی، نادران و مصباحی مقدم ، نمایندگان  تهران ، ری و شمیرانات و اسلامشهر و سبحانی نماینده دامغان به رئیس جمهور درخصوص رفع نارسایی های سهمیه بندی بنزین و اجرای کامل تبصره 13 .

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet