هدر موبایل
1398/07/24 22:48:43
سرویس حوزه ریاست
در دیدار وزیر خارجه صربستان و دکترلاریجانی مطرح شد:

ایران و صربستان دشمن مشترک دارند/ ضرورت توسعه روابط فرهنگی و گردشگری

دیدار رئیس مجلس با وزیر امور خارجه صربستان در حالی برگزار شد که بر ضرورت توسعه روابط اقتصادی، فرهنگی، گردشگری و علمی دو کشور تاکید شد.
ایران و صربستان دشمن مشترک دارند/ ضرورت توسعه روابط فرهنگی و گردشگری دیدار رئیس مجلس با وزیر امور خارجه صربستان در حالی برگزار شد که بر ضرورت توسعه روابط اقتصادی، فرهنگی، گردشگری و علمی دو کشور تاکید شد. https://cdn.icana.ir/d/019/201910103918604179.jpg ایران,و,صربستان,دشمن,مشترک,دارند/,ضرورت,توسعه,روابط,فرهنگی,و,گردشگری Icana

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری خانه ملت به صربستان،  دکتر علی لاریجانی  و ایویتسا داچیچ وزیر خارجه صربستان امروز (چهارشنبه، 24 مهرماه) در حاشیه صد و چهل و یکمین نشست اتحادیه بین‌المجالس جهانی (IPU)  با یکدیگر دیدار و گفت‌وگو کردند.

اصل همگرایی در همه شرایط حفظ شود

دکتر لاریجانی در این دیدار با بیان اینکه براساس سیاست غرب، به کشورهای خواهان حفظ استقلال شان فشارهایی وارد می شود، 2 راهکار برای مقابله با این فشارها ارائه داد و گفت: ابتدا اینکه ملت ها و دولت ها باید استراتژی روشنی داشته باشند و دوم  آنکه اصل همگرایی را در همه شرایط دنبال کنند.

رئیس مجلس ادامه داد: نباید اجازه داد قدرتطلبان بر روی روابط ایران و صربستان تاثیر گذارند مخصوصا آنکه میان ایران و صربستان همکاری های فرهنگی، عملی، اقتصادی و گردشگری خوبی وجود دارد.

آمریکایی ها در مسئله هسته ای دنبال ماجرای جدید هستند

به اعتقاد رئیس مجلس، آمریکایی ها در مسئله هسته ای به دنبال ماجرای جدید هستند و پس از 2 سال مذاکره توافق را برهم زدند و حتی مدتی با زبان تهدید حرف زدند اما متوجه شدند ایران پاسخ های محکمی دارد و اکنون از راه های دیگر وارد و تروریسم را در منطقه گسترش می دهند.

در ادامه این نشست وزیر خارجه و نخست وزیر سابق صربستان، گفت: ایران و صربستان دولت ها و ملت های همراه هستند که منافع و مشکلات مشترک دارند لذا لازم است همواره کنار هم باشند.

ایران و صربستان دشمن مشترک دارند

وی با تاکید بر اینکه ایران و صربستان دشمن مشترک دارند، خطاب به رئیس مجلس گفت: جالب است بدانید؛ سفر شما با پرواز ماهان به صربستان تجربه ای جالب است، آمریکایی ها به ما می گویند چرا مجوز سفر ماهان را به ایران داده ایم اما صربستان به دنبال توسعه جدی روابط خود با ایران است.

داچیچ در ادامه توسعه روابط فرهنگی، علمی، گردشگری، بهداشتی، آموزشی، اقتصادی و صنعتی را از دیگر مباحث حائز اهمیت میان دو کشور عنوان کرد.

وزیر امورخارجه صربستان همچنین با انتقاد از جدایی کوزوو از صربستان به دنبال تجزیه طلبی و سیاست های اتحادیه اروپا در این زمینه، گفت: کشورهای بزرگ اسلام همچون مالزی و ایران با ما همراه هستند چرا که به نوعی همچون فلسطین است./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet