خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1398/07/24 20:53:31
سرویس حوزه ریاست
رئیس مجلس صربستان در دیدار دکتر لاریجانی:

حضور رئیس مجلس ایران، به اجلاس IPU وزن داد

رئیس مجلس با بیان اینکه مقررات بین المللی ضمانت می‌خواهد، گفت: اجلاس IPU قابلیت این ضمانت‌دهی را دارد و بهتر است سندی را در زمینه تعهدات بین المللی تصویب کنند.
حضور رئیس مجلس ایران، به اجلاس IPU وزن داد رئیس مجلس با بیان اینکه مقررات بین المللی ضمانت می‌خواهد، گفت: اجلاس IPU قابلیت این ضمانت‌دهی را دارد و بهتر است سندی را در زمینه تعهدات بین المللی تصویب کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/201910104387639927.jpg حضور,رئیس,مجلس,ایران،,به,اجلاس,IPU,وزن,داد Icana

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری خانه ملت به صربستان، دکتر علی لاریجانی و رئیس مجلس صربستان امروز (چهارشنبه، 24 مهرماه) در حاشیه صد و چهل و یکمین نشست اتحادیه بین‌المجالس جهانی (IPU)  با یکدیگر دیدار و گفت‌وگو کردند.

دکتر لاریجانی در ابتدای این دیدار با بیان اینکه موضوعات بسیار خوبی در صد و چهل و یکمین اجلاس IPU مطرح شده، گفت: نظم در دنیا تنها با استواری قوانین و تعهدات بین المللی به وجود می آید و باید پذیرفت وضع فعلی دنیا نسبتا آشفته است. در سال های اخیر نظامات بین المللی بسیار زیر پا گذاشته شده است، وقتی که آقای بوش بدون مجوز شورای امنیت به عراق حمله کرد نشان داد که نظامات بین المللی ظرفیت جلوگیری از اقدامات بیتعهدانه را ندارند.

ترامپ اکثر نظامات بین‌المللی را زیر پا گذاشته است

وی ادامه داد: آقای ترامپ اکثر نظامات بین‌المللی را زیر پا گذاشته است، مشکل این است که ضمانت اجرایی نداریم، اکنون ترامپ تصمیمی برخلاف تعهدات بین المللی می گیرد و دیگر کشورها در جایگاه تماشاچی صرفا ابراز تاسف می کنند؛ لذا باید ضوابطی برای جلوگیری از این رفتارها ایجاد کرد و اجلاس بین المجالس باید در این زمینه ورود کند.

رئیس مجلس با بیان اینکه صیانت از مقررات و تعهدات بین المللی ضمانت می خواهد، مطرح کرد: این ضمانت را سازمان ملل و شورای امنیت ملی انجام نمی دهند چرا که مجرم داخل همین سازمان ها است لذا باید جای دیگری این ضمانت را ایجاد کند و اجلاس اتحادیه بین المجالس جای خوبی است چرا که قانونی کار می کند و بهتر است سندی را در زمینه تعهدات بین المللی تصویب کنند و این کار مهمی برای امنیت جهانی خواهد بود  البته ممکن است در تصویب این سند با چالش روبه رو شوید اما شروع خوبی است و کشورها نیز نمی توانند علی ظاهر مخالفت کنند.

دکترلاریجانی تصریح کرد: تصویب سندی در اجلاس IPU برای ایجاد ضمانت در صیانت از مقررات و تعهدات بین المللی حائز اهمیت است، همچنین موجب احیای اجلاس می شود و البته اجلاس خاصیت بیشتری نیز خواهد یافت.

 

دیدار رئیس مجلس صربستان با دکتر علی لاریجانی

 

رئیس مجلس ایران وزنه ای برای اجلاس IPU بود

رئیس مجلس صربستان نیر با بیان اینکه صربستان تنها کشوری در اروپا است که هیچ گونه تحریمی برای نماینده سیاسی کشورها و فرد حقوقی ندارد، گفت: معتقدم اجلاس موافقت آمیز بود و حضور شخص جنابعالی (رئیس مجلس ایران) اهمیت خاصی در برگزاری این اجلاس داشت و وزنه ای برای اجلاس محسوب می شد.

وی با بیان اینکه خود را هم درد با مشکلات کشورهای دردکشیده می دانم، افزود: صربستان از هیچ کس دیکته نمی گیرد و نظر خاصی به توسعه روابط ایران و صربستان قائم هستم.

رئیس مجلس صربستان خواهان توسعه همکاری های پارلمانی دو کشور شد و اظهار کرد: گروههای دوستی پارلمانی نیز با هم دیدار و ارتباط خوبی دارند البته باید فعالیتهای دوجانبه خود را در عرصه های مختلف بیشتر کنیم./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet