هدر موبایل
1398/07/24 21:56:11
سرویس حوزه ریاست
دکترلاریجانی در جمع خبرنگاران دستاوردهای حضور در اجلاس اتحادیه بین‌المجالس را تشریح کرد:

راهکارهای همکاری های اقتصادی با مقامات صربستان بررسی شد / رئیس‌جمهور صربستان ماه آینده به تهران می‌آید

رئیس مجلس شورای اسلامی بیان کرد: مسائل مختلف و به ویژه راهکارهای افزایش همکاری های اقتصادی با رئیس جمهور، نخست وزیر، رئیس پارلمان و وزیر امورخارجه صربستان در حاشیه حضور در اجلاس IPU مورد بحث و گفت وگو قرار گرفت.
راهکارهای همکاری های اقتصادی با مقامات صربستان بررسی شد / رئیس‌جمهور صربستان ماه آینده به تهران می‌آید رئیس مجلس شورای اسلامی بیان کرد: مسائل مختلف و به ویژه راهکارهای افزایش همکاری های اقتصادی با رئیس جمهور، نخست وزیر، رئیس پارلمان و وزیر امورخارجه صربستان در حاشیه حضور در اجلاس IPU مورد بحث و گفت وگو قرار گرفت. https://cdn.icana.ir/d/019/201910102696064048.jpg راهکارهای,همکاری,های,اقتصادی,با,مقامات,صربستان,بررسی,شد,/,رئیس‌جمهور,صربستان,ماه,آینده,به,تهران,می‌آید Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، دکتر علی لاریجانی پس از سفر 4 روزه خود به صربستان به منظور حضور در صد و چهل و یکمین اجلاس اتحادیه بین المجالس جهانی (IPU)، امشب (چهارشنبه، 24 مهرماه) بدو ورود به فرودگاه مهرآباد در جمع خبرنگاران، گفت: اجلاس IPU موضوعات مختلفی را در کمیته ها و محل اجلاس اصلی پیگیری کرد  و موضوع و شعار این اجلاسیه "چگونگی عمل به تعهدات بینالمللی و احترام به استقلال کشورها" است، به ویژه آنکه بسیاری از کشورها نسبت به رفتارها و به هم ریختگی ای که آمریکا در نظامات جهانی ایجاد کرده انتقاد داشته و نظرات خوبی را در سخنرانی‌ های خود مطرح می کردند.

وی افزود: از این جهت اجلاس امسال، اجلاس خوب و به روزی بود و موضوعات دیگری همچون مسئله محیط زیست در کمیته های دیگر مورد بحث و بررسی قرار گرفتند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت دوست و برادر صربستان توانست بسیار خوب اجلاس IPU را برگزار کند، افزود: همچنین در حاشیه اجلاس فرصتی برای صحبت با رؤسای پارلمان ها و مقامات کشورهای حاضر در اجلاس به دست آمد و با 17 نفر از رؤسای پارلمان های کشورهای مختلف در رابطه با مسائل منطقهای، بینالمللی بررسی و رایزنی داشته به ویژه درخصوص روابط اقتصادی مباحثی مطرح شد.

دکترلاریجانی بیان کرد: به نظر می‌رسید؛ بسیاری از مقامات کشورها از عدم تعهد آمریکا به توافق هستهای ناراضی بوده و علاقمند به همکاری های اقتصادی با ایران هستند اما ممکن است روش های کار متفاوت باشد.

رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین گفت: برخی از حوادث رخ داده در مناطقی مانند سوریه و عراق مورد انتقاد مقامات کشورهای مختلف بود و علاقمند بودند ریشه این حوادث توسط ایران شرح داده شود و ایران نظرات خود را در این خصوص بیان کند.

رئیس مجلس با اشاره به اینکه با برخی از مقامات صربستان نیز گفت وگوهایی داشته است که بخشی از این گفت وگوها دوجانبه بود، اظهارکرد: رئیسجمهور، نخست وزیر، رئیس پارلمان و وزیر امورخارجه صربستان شخصیتهای دیگری بودند که با آن ها به گفت وگو نشسته و در زمینه مسائل مختلف و بهویژه راهکارهای افزایش همکاری های اقتصادی و تمرکز بر زمینه هایی که باید برای گسترش همکاری ها انجام داد بحث و تبادل نظر کردیم.

دکتر لاریجانی ادامه داد: رئیس جمهور صربستان نکات دقیق و سنجیدهای در رابطه با روابط اقتصادی و تجاری ایران و صربستان مطرح کرده و به دنبال تسهیل رفت و آمدهای توریستی و تجاری میان دو کشور است.

وی با بیان اینکه رئیس جمهور صربستان طی ماه آینده به ایران می آید، ابراز امیدواری کرد که در این سفر بتوانند راهکارهای مناسبی برای افزایش روابط اقتصادی و تجاری میان دو کشور پیدا کنند.

دکتر لاریجانی در پایان از میهمان نوازی دولت، ملت، مسئولان و مقامات صربستان در سفر 4 روزه خود به این کشور قدردانی کرد./

پایان پیام  

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet