هدر موبایل
1398/08/22 15:07:31
سرویس سیاسی
ساعدی مطرح کرد

آمریکا برای نجات آبروی رفته‌اش، در تلاش برای برگزاری مانور در عربستان است

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: آمریکا برای حفظ آبرو، در صدد برگزاری مانور در عربستان است تا اذهان را درگیر خود کرده و با این مانورها میخواهد خود را نجات دهد.
آمریکا برای نجات آبروی رفته‌اش، در تلاش برای برگزاری مانور در عربستان است عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: آمریکا برای حفظ آبرو، در صدد برگزاری مانور در عربستان است تا اذهان را درگیر خود کرده و با این مانورها میخواهد خود را نجات دهد. https://cdn.icana.ir/d/019/201806108774457887.jpg آمریکا,برای,نجات,آبروی,رفته‌اش،,در,تلاش,برای,برگزاری,مانور,در,عربستان,است Icana

قاسم ساعدی عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در خصوص اعزام 3هزار نیروی نظامی آمریکا به عربستان، با بیان اینکه آمریکا تمام پایگاه های نظامی خود را در جنگ رو در رو با جبهه مقاومت را از دست داده است، افزود: این کشور در عقب نشینی هایی که در سوریه کرد، در واقع جای خود را به ترکیه داد و در عراق و یمن نیز به نحوی شکست خورده است.

وی با اشاره به حمله انصارالله یمن به تاسیسات نفتی عربستان (آرامکو) که بهترین پیام دفاعی مردم یمن و جبهه مقاومت به شمار می رود، یادآور شد: آمریکا برای حفظ آبرو، در صدد برگزاری مانور در عربستان است تا اذهان را درگیر خود کرده و برای اینکه هراس دارد دنیا این کشور را یک کشور شکست خورده نظامی در خاورمیانه بداند، با این مانورها میخواهد خود را نجات دهد.

ساعدی ادامه داد: کشورهایی مثل عربستان باید بدانند که این مانورهای نظامی و آوردن چندهزار نیرو در کشورشان برای خود آن کشور هزینه خواهد داشت و هزینه‌کرد برای چنین مانورهای نظامی مطمئنا مشکلات اقتصادی برای عربستان به بار خواهد آورد و مقدمه ای برای ازهم پاشیدگی سیاسی عربستان خواهد بود.

آمریکا با سیاست ایران هراسی به دنبال اهداف خود است

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: عربستان درصدد یافتن راهی برای مذاکره با ایران است ولی آمریکا با سیاست ایران هراسی در ذهن سیاستمداران کشورهای منطقه ازجمله عربستان، در تلاش برای ممانعت از این انجام این کار است و به دنبال فتنه و روشن نگه داشتن آتش جنگ در خاورمیانه است تا بدین طریق به اهداف سیاسی و اقتصادی خود دست یابد.

کوتاهی دست آمریکا از منطقه با توافق ایران و عربستان

این نماینده مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: نه تنها پاکستان بلکه کشورهای حدوسط بین ما و عربستان نیز به طور غیرمستقیم وساطت کرده و ایران نیز به این مذاکره و گفتگو چراغ سبز نشان داده است که در صورت انجام این مذاکره و هم نشینی و تفاهم، دست آمریکا از عربستان کوتاه خواهد شد.

آمریکا نمی تواند از عربستان دفاع کند

ساعدی خاطرنشان کرد: آمریکا از نفت و گاز  عربستان به بهانه دفاع از آنها استفاده می کند و در قضیه آرامکو این را نشان داد که نمی تواند از عربستان دفاع کند. تمام کشورهای اسلامی باید این را بدانند که هم مسلک و هم دین هستند و نباید فریب دشمن را بخورند و بدانند که دشمن واحدشان اسرائیل و آمریکاست./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet