هدر موبایل
1398/07/30 14:11:34
سرویس سیاسی
سخنگوی فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس:

بهانه جویی و فضاسازی منفی در آستانه انتخابات نادرست است

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، بهانه جویی و فضاسازی نادرست در برگزاری انتخابات را با توجه به شرایط کشور نادرست دانست.
بهانه جویی و فضاسازی منفی در آستانه انتخابات نادرست است سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، بهانه جویی و فضاسازی نادرست در برگزاری انتخابات را با توجه به شرایط کشور نادرست دانست. https://cdn.icana.ir/d/019/201902102288109852.jpg بهانه,جویی,و,فضاسازی,منفی,در,آستانه,انتخابات,نادرست,است Icana

سید حسینی نقوی حسینی در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به سخنان رییس جمهور در دانشگاه تهران درخصوص برگزاری همه پرسی و انتقاد از شورای نگهبان گفت: بیان اینگونه اظهار نظرها می تواند مورد بهره برداری رسانه های بیگانه قرار گرفته و به کشور آسیب برساند.

نماینده مردم ورامین ، پیشوا و قرچک در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد در نظام جمهوری اسلامی برگزاری رفراندوم سازوکار قانونی خاص خود را دارد و روند آن در قانون اساسی واضح و صریح آمده است؛ لذا نباید در سخنرانی ها تنها به برگزاری رفراندوم اشاره کرد و باید شرایط خاص آن را در نظر داشت.

وی افزود: در موضوع انتخابات و شورای نگهبان قانون به صراحت جایگاه هر نهادی را در جمهوری اسلامی تعیین کرده است. بالاخره قانون اساسی که رای ملت را پشتوانه خود دارد، اختیاراتی را در اختیار شورای نگهبان قرار داده که نظارت بر انتخابات را به صورت استصوابی در اختیار این نهاد به صورت آشکار و صریح قرار داده است.

این نماینده مجلس در دوره دهم ادامه داد: شورای نگهبان بر طبق قانون موظف است که قانون را اجرا کند و در این مسیر حق ندارد جناحی  یا مصلحتی تصمیم بگیرد. 

نقوی حسینی تاکید کرد: بهانه جویی و فضاسازی نادرست در برگزاری انتخابات با توجه به شرایط کشور نادرست است. هر فردی در جامعه بر اساس شرایط موجود در قانون می تواند نامزد انتخابات مجلس یا ریاست جمهوری شود. شورای نگهبان وظیفه دارد که افراد صالح، کاردان و درست کار را برای انتخابات تایید صلاحیت کند، البته مر قانون ملاک است و شورای نگهبان بر اساس قانون اساسی این وظیفه مهم و خطیر را بر عهده گرفته است.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خاطر نشان کرد: باید تلاش کرد که به مردم آرامش داده شده و آنها رابه حضور با شکوه و حداکثری در انتخابات دعوت کرد و از صحبتهایی که به مردم سالاری ضربه زده و مردم را نسبت به نظام و دولت بدبین می کند، پرهیز شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet