خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1398/07/25 19:56:43
سرویس بین الملل
کواکبیان در دیدار با نماینده پارلمان پرتغال:

اروپا باید به تعهدات برجامی پایبند باشد

عضو هیات پارلمانی کشورمان در اجلاس IPU خواستار پایبندی اروپایی ها به برجام شد.
اروپا باید به تعهدات برجامی پایبند باشد عضو هیات پارلمانی کشورمان در اجلاس IPU خواستار پایبندی اروپایی ها به برجام شد. https://cdn.icana.ir/d/019/201910108436412859.jpg اروپا,باید,به,تعهدات,برجامی,پایبند,باشد Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، مصطفی کواکبیان، عضو هیئت پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی قوه مقننه در حاشیه برگزاری یکصد و چهل و یکمین اجلاس بین المجالس جهانی ‪IPU‬ با دوارت پاچگو، نماینده پارلمان پرتغال دیدار کرد.

کواکبیان در این دیدار با تاکید بر توسعه روابط و مناسبات فیمابین بویژه در حوزه های اقتصادی و تجاری، گفت: روابط تاریخی و دوستانه دو کشور امری مهم محسوب می‌شود از این رو می توان با تکیه بر این موضوع سطح همکاری‌های دو کشور را افزایش دهیم.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس دهم، تصریح کرد: باید یادآور شد امروزه نقش گروههای دوستی در تقویت هرچه بیشتر همکاری های دوجانبه موضوع مهمی تلقی می‌شود که این مهم در روابط تهران - لیسبون نیز موثر خواهد بود.

وی در این دیدار ضمن درخواست برای رفع مشکلات در زمینه صدور ویزا برای ایرانیان، ادامه داد: همگان اعتقاد دارند تسهیل در صدور روادید می‌تواند به افزایش سطح مناسبات کشورها کمک کند که این امر از سوی لیسبون باید مورد توجه قرار بگیرد.

کواکبیان تاکید کرد: نباید فراموش کرد که پایبندی کشورهای اروپایی به تعهدات خویش در برجام موضوعی است که باید مورد توجه قرار بگیرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم خاطرنشان کرد: خروج آمریکا از برجام و عدم پایبندی به اصول و قوانین بین المللی موضوعی محکوم است که باید از سوی اروپایی ها نیز مورد توجه قرار بگیرد؛ در واقع در این راستا طرف های برجامی باید با عمل به تعهدات خودشان در واقعیت نشان دهند که برخلاف خواسته‌های کاخ سفید گام بر می دارند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet