خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1398/07/28 13:40:28
سرویس استان ها
مقصودی:

آبیاری مزارع زعفران با استفاده از تانکر صرفه اقتصادی ندارد

نماینده مردم سبزوار در مجلس، گفت:آبیاری مزارع زعفران با استفاده از تانکر صرفه اقتصادی ندارد.
آبیاری مزارع زعفران با استفاده از تانکر صرفه اقتصادی ندارد نماینده مردم سبزوار در مجلس، گفت:آبیاری مزارع زعفران با استفاده از تانکر صرفه اقتصادی ندارد. https://cdn.icana.ir/d/019/118003.jpg آبیاری,مزارع,زعفران,با,استفاده,از,تانکر,صرفه,اقتصادی,ندارد Icana

حسین مقصودی نماینده مردم سبزوار، جغتای، جوین و خوشاب در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص آغاز فصل برداشت زعفران، گفت: برداشت محصول زعفران در مناطق سردسیر و مرتفع آغاز شده اما رسما از 20آبان ماه در تمامی مناطق برداشت زعفران شروع می‌شود.

عضو کمیسیون امور داخلی و شوراهای مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در حال حاضر کشاورزان زعفران کار با مشکلاتی از قبل کم‌آبی و عدم توجه دولت و وزارت جهاد کشاورزی به آنها مواجه هستند، ادامه داد: در برخی از مناطق کشاورزان زعفران کار با توجه به کمبود آب مزارع زعفران خود را با استفاده از تانکر آبیاری می‌کنند.

حسین مقصودی

کود شیمایی مخصوص زعفران به دست کشاورزان نمی‌رسد

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه با توجه به افزایش قیمت سوخت و هزینه حمل و نقل آبیاری مزارع زعفران با استفاده از تانکر صرفه اقتصادی ندارد، عنوان کرد: کود شیمیایی مخصوص و مناسب زعفران به دست کشاورزان اصلی نمی‌رسد و این موضوع باعث بروز مشکلاتی در مسیر این کشت صادراتی و ارزآور شده است.

هزینه تولید با قیمت زعفران تناسب ندارد

وی با بیان اینکه هزینه تولید با قیمت زعفران در بازار تناسب ندارد، گفت: دولت محصول تولیدی کشاورزان زعفران کار را به صورت تضمینی خرید نمی‌کند و قیمتی برای آن مشخص نکرده است.

زعفران به صورت فله‌ای از کشور خارج و در کشورهای همسایه بسته‌بندی و به نام آنها با قیمت بسیار بالا صادر می‌شود

عضو کمیسیون امور داخلی و شوراهای مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه متاسفانه دولت حمایت مناسبی از کشاورزان زعفران کار در زمینه بسته بندی و برداشت بصورت بهداشتی ندارد، ادامه داد: به دلیل وجود برخی مشکلات، زعفران به صورت فله‌ای از کشور خارج و در کشورهای همسایه بسته‌بندی و به نام آنها با قیمت بسیار بالا صادر می‌شود.

لایروبی قنوات نیاز به حمایت دولت دارد

نماینده مردم سبزوار، جغتای، جوین و خوشاب در مجلس شورای اسلامی در پایان، گفت: لایروبی قنات‌ها با توجه به اینکه عمده کشاورزان خرده مالک هستند نیاز به حمایت دولت دارد./

پایان پیام

 

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet