خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1398/07/28 12:06:57
سرویس سیاسی
گزارش نایب رئیس کمیسیون اصل نودم از مراسم اربعین:

امنیت در راهپیمایی اربعین برقرار بود

نایب رئیس کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس گزارش خود از شرایط برگزاری پیاده‌روی اربعین را تشریح کرد.
امنیت در راهپیمایی اربعین برقرار بود نایب رئیس کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس گزارش خود از شرایط برگزاری پیاده‌روی اربعین را تشریح کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201902101815541803.jpg امنیت,در,راهپیمایی,اربعین,برقرار,بود Icana

امیر خجسته  در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، ضمن ارزیابی مثبت از اقدامات انجام شده برای برگزاری راهپیمایی اربعین، اظهار داشت: بعنوان نایب رئیس کمیسیون اصل نودم قانون اساسی در ایام اربعین سفر 6 روزه‌ای به عتبات عالیات داشتم و در چند روز اخیر از مرز ایران و عراق، پارکینگ اربعین و مواکب طریق نجف به کربلا بازدید کردم.

نایب رئیس کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در نجف، کربلا و طریق نجف به کربلا خدمات بصورت مردمی و در سطح بسیار خوبی ارائه می‌شد و دولت عراق نیز توان خود را به کار گرفته بود تا خدماتی را ارائه کند.

وی افزود: در مرز مهران، قسمت‌هایی که مردم پیاده‌روی می‌کردند خاکی بود اما در درون مرز ایران وضعیت بهتری را شاهد بودیم. در مرز عراق گرد و غبار فراوانی به دلیل پیاده روی مردم ایجاد می‌شد که از مسئولان عراقی خواستیم تا این موضوع را مورد توجه قرار دهند.

خجسته با بیان اینکه دولت عراق و مخصوصا حشدالشعبی به خوبی کار کرده بودند و نیروهای اطلاعاتی، امنیتی، انتظامی و نظامی جمهوری نیز به خوبی تلاش کردند تا امنیت مردم در این راهپیمایی تامین شود، ادامه داد: سال گذشته عضو ستاد اربعین بودم و سردار ذوالفقاری نیز در ستاد اربعین به خوبی کار کرده و از سال گذشته اقدامات خود را شروع کرده بودند.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مدیریت جمعیت 30 میلیونی کار سختی است، گفت: دولت باید زیرساخت‌های مرزی را بهبود دهد و موضوع مرز خسروی نیز باید تعیین تکلیف شود.

وی افزود: از طرف ایران خدمات خوبی در مرز مهران ارائه می‌شد و مدیریت پارکینگ اربعین نیز شرایط خوبی داشت،  البته ضعف هایی نیز بود که به مسئولان تذکر می‌دهیم تا رفع شود اما نسبت به سال گذشته شرایط بسیار خوبی ایجاد شده بود.

نایب رئیس کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در عراق نیز تا حد توان تلاش شده بود اما انتظار این است که برخی ضعف‌ها را برای سال آینده پوشش دهند، بیان کرد: در گاراژهای کربلا قیمت کرایه اتومبیل به نجف یا مهران در بازارهای سیاهی که ایجادشده بود در سطح بالایی قرار داشت و باید تلاش کنند تا این مشکلات رفع شود و امیدواریم در سال آینده این نواقص مرتفع گردد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet