هدر موبایل
1398/07/29 10:16:30
سرویس فرهنگی
آزادی خواه مطرح کرد؛

دست دلالان در بازار مجوز فروشی/ نهادهای مرجع صدور مجوز باید رسیدگی کنند

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: نهادهای مرجع صدور مجوز باید به بازار داغ خرید و فروش مجوزهای گوناگون رسیدگی کنند.
دست دلالان در بازار مجوز فروشی/ نهادهای مرجع صدور مجوز باید رسیدگی کنند عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: نهادهای مرجع صدور مجوز باید به بازار داغ خرید و فروش مجوزهای گوناگون رسیدگی کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/201902106047877587.jpg دست,دلالان,در,بازار,مجوز,فروشی/,نهادهای,مرجع,صدور,مجوز,باید,رسیدگی,کنند Icana

احد آزادی خواه در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به بازار داغ خرید و فروش مجوزهای گوناگون و راه‌های نظارت بر این مسئله، گفت: قطعاً مجلس می تواند نظارتی جدی بر صدور مجوزهای صنعتی و کسب و کارها داشته باشد.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی افزود: صدور مجوزهای صنعتی مطابق با آئین نامه ای مشخص انجام می شود و دستگاه های مختلف در این زمینه مسئولیت دارند.

وی با بیان اینکه نهاد متولی صدور مجوزها معین است، ادامه داد: عمده این امور برعهده حوزه صنایع است که باید به اینگونه مسائل رسیدگی کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: زمانی که مجوزی برای فعالیتی صادر می شود، صاحب مجوز مشخص است ‌و لذا صدور مجوز یک قرارداد است و در قرارداد، طرفین معین هستند و مشخص است که نهاد صادرکننده کجاست و فردی که مجوز برای وی صادر شده، چه کسی است.

وی ادامه داد: بنابراین از این طریق می‌توان تعدد اعطای برخی از مجوزها به افراد را به راحتی کنترل و در واقع از شکل‌گیری بازار کاذبی چون بازار خرید و فروش مجوزها جلوگیری کرد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تصریح‌ کرد: البته یک طرف صدور برخی از مجوزها هم رانت وجود دارد، یعنی افرادی هستند که می کوشند مجوز فروشی کنند و از رانت‌ برای صدور مجوز استفاده می کنند.

آزادی خواه اظهار داشت: بنده معتقدم قبل از آنکه مجلس بخواهد به اینگونه موارد ورود کند، نهادهای مرجع صدور مجوز باید به این موارد رسیدگی کنند و نظارت جدی داشته باشند تا اگر لازم باشد مجلس هم به این آشفته بازار ورود کند چرا که ما نباید اجازه دهیم چنین بازارهای کاذبی در جامعه شکل بگیرد.

این نماینده مجلس با اشاره به دست‌های پلید دلالان در بازار مجوز فروشی، تاکید کرد: متأسفانه این دلالان کم هم نیستند و ادامه فعالیتشان  باعث خواهد شد تا سرمایه‌گذران اقتصادی نسبت به فعالیت خود ناامید شوند و همه چیز به نفع فردی که توانسته به راحتی مجوز بگیرد تمام شود./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet