هدر موبایل
1398/07/29 11:48:03
سرویس سیاسی
عضو کمیسیون سیاست خارجی مجلس:

اردوغان آتش بس فوری غیرقابل نقض را در دستور کار قرار دهد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد آتش بس کنونی در شمال سوریه شکننده بوده و اردوغان به دلیل سردرگمی به اقداماتش ادامه می دهد.
اردوغان آتش بس فوری غیرقابل نقض را در دستور کار قرار دهد عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد آتش بس کنونی در شمال سوریه شکننده بوده و اردوغان به دلیل سردرگمی به اقداماتش ادامه می دهد. https://cdn.icana.ir/d/019/201909102504807876.jpg اردوغان,آتش,بس,فوری,غیرقابل,نقض,را,در,دستور,کار,قرار,دهد Icana

حشمت الله فلاحت پیشه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در خصوص آتش بس موقت در شمال سوریه، گفت: آتش بس کنونی شکننده بوده و اردوغان به دلیل سردرگمی به اقداماتش ادامه می دهد.

ترکیه وارد جنگ فرسایشی در شمال سوریه شده است

نماینده مردم اسلام آباد غرب و دالاهو در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه ترکیه وارد جنگ فرسایشی شده و بحران کردهای سوریه علیه ترکیه در آینده رقم خواهد خورد، اظهار کرد: این مهم در حالیست که هدف اردوغان از تهاجم به کردهای سوریه، داشتن دست برتر در مذاکرات سیاسی مربوط به سوریه بود.

وی با یادآوری اینکه کشورهای دیگر حاضر نشدند در مقابل اقدام نظامی اردوغان امتیازی را درنظر بگیرند، ادامه داد: البته اقدام آمریکایی ها در مقابله با ترک ها بیشتر شبیه تبانی با اردوغان بود اما وارد فضای دیپلماتیکی شدند که منجر به آتش بس کنونی شد.

راهبرد ترک ها دچار سردرگمی شده زیرا نتوانسته اند دستاورد دیپلماتیک و نظامی بدست بیاورند

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به اینکه راهبرد ترک ها در منطقه دچار سردرگمی شده زیرا نتوانسته اند دستاورد دیپلماتیک و نظامی بدست بیاورند، تصریح کرد: در این بین نباید فراموش کرد اردوغان نتوانسته حریم امنی در مرزهای کشورش ایجاد کند و با توجه به اینکه دست اردوغان به خون کردهای ترکیه آلوده بود، امروزه نیز دست وی به خون کردهای سوری نیز آلوده شده لذا شاهد ناآرامی بیشتری در شمال سوریه و مناطق هم مرز با ترکیه خواهیم بود.

وی افزود: اردوغان تلاش می کند دستاورد دیپلماتیک بدست بیاورد تا به افکار عمومی داخل کشورش نشان دهد پیروز است.

آتش بس فوری غیرقابل نقض، راهکار تحولات سوریه است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: به نظر می رسد راهکار تحولات سوریه از مسیر نظامی پیش بینی شده توسط اردوغان نمی گذرد، بلکه باید آتش بس فوری غیرقابل نقض اعلام و سپس مباحث دیپلماتیک پیگیری شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet