هدر موبایل
1398/07/29 13:43:56
سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون عمران مجلس:

پرواز آنتونوف در ایران ممنوع نیست/استانداردهای فنی پرواز رعایت شود

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: هواپیماهای آنتونوف قابلیت پرواز در آسمان کشورمان را دارند، اما باید استانداردها و شرایط مرتبط با هواپیماها از جمله آب و هوا و مناطق مناسب جغرافیایی برای تردد مورد توجه قرار گیرد.
پرواز آنتونوف در ایران ممنوع نیست/استانداردهای فنی پرواز رعایت شود عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: هواپیماهای آنتونوف قابلیت پرواز در آسمان کشورمان را دارند، اما باید استانداردها و شرایط مرتبط با هواپیماها از جمله آب و هوا و مناطق مناسب جغرافیایی برای تردد مورد توجه قرار گیرد. https://cdn.icana.ir/d/019/95420.jpg پرواز,آنتونوف,در,ایران,ممنوع,نیست/استانداردهای,فنی,پرواز,رعایت,شود Icana

حسن خسته بند عضو کمیسیون عمران مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به موضوعات مطرح شده درباره ازسرگیری پروازهای آنتونوف در کشور و احتمال تکرار حادثه سقوط این هواپیماها، گفت: برخی رسانه ها اعلام می کنند که هواپیماهای آنتونوف در کشور مجوز پرواز ندارند، اما این مسئله به هیچ وجه درست نبوده و پرواز این هواپیماها در مسیرهای هوایی کشورمان ممنوع نیست.

حسن خسته بند

برای فعال کردن ایرلاین های داخلی نمی توان از هواپیماهای اروپایی استفاده کرد، بلکه می توان از تولیدات کشورهای شرقی از جمله آنتونوف بهره برد

نماینده مردم بندر انزلی در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: قطعا برای فعال کردن ایرلاین های داخلی نمی توان از هواپیماهای اروپایی استفاده کرد، بلکه می توان از تولیدات کشورهای شرقی از جمله آنتونوف بهره برد.

وی افزود: هواپیماهای آنتونوف قابلیت پرواز در آسمان کشورمان را دارند، اما باید استانداردها و شرایط مرتبط با هواپیماها از جمله آب و هوا و مناطق مناسب جغرافیایی برای تردد مورد توجه قرار گیرد، در صورت رعایت این مسئله، هیچ حادثه ای برای هواپیماهای آنتونوف رخ نخواهد داد.

علت اصلی سقوط آنتونوف در 5 سال پیش مشکل فنی هواپیما نبود

خسته بند ادامه داد:حدود 5 سال پیش کشور شاهد سقوط یکی از هواپیماهای آنتونوف در کشور بود، در آن زمان کمیسیون عمران مجلس به این مسئله ورود کرد و تمام عوامل و دلایل بروز آن را مورد بررسی قرار داد. پس از بررسی ها ما هیچ نشانه ای مبنی بر نقش هواپیما در بروز حادثه نیافتیم و تنها دلیل آن اتفاق، عدم رعایت استانداردهای مرتبط بود.

عضو کمیسیون عمران مجلس افزود: وقوع حادثه برای هواپیماها یک مسئله غیرقابل انکار است، به طوری که شاهد بودیم که در چند ماه اخیر حوادث متعددی برای هواپیماهای بوئینگ رخ داد، بنابراین نمی توان اینگونه حوادث را تنها مرتبط با هواپیماهای تولید کشورهای شرقی دانست./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet