هدر موبایل
1398/07/29 16:22:49
سرویس سیاسی
اسدالله عباسی:

ورود مجلس به تمدید قانون ارتقای سلامت نظام اداری، درصورت عدم ارائه لایحه از سوی دولت

نماینده املش و رودسر با اشاره به درخواست رئیس قوه قضاییه مبنی بر تمدید قانون ارتقای سلامت نظام اداری گفت: مجلس از دولت خواسته است هرچه سریع‌تر لایحه ای برای تمدید این قانون بدهد و در صورت عدم ارائه آن، مجلس این قانون را با طرحی تمدید می‌کند.
ورود مجلس به تمدید قانون ارتقای سلامت نظام اداری، درصورت عدم ارائه لایحه از سوی دولت نماینده املش و رودسر با اشاره به درخواست رئیس قوه قضاییه مبنی بر تمدید قانون ارتقای سلامت نظام اداری گفت: مجلس از دولت خواسته است هرچه سریع‌تر لایحه ای برای تمدید این قانون بدهد و در صورت عدم ارائه آن، مجلس این قانون را با طرحی تمدید می‌کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201901101507907290.jpg ورود,مجلس,به,تمدید,قانون,ارتقای,سلامت,نظام,اداری،,درصورت,عدم,ارائه,لایحه,از,سوی,دولت Icana

اسدالله عباسی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اتمام دوره آزمایشی قانون ارتقای سلامت نظام اداری که در سال 94 برای دومین بار به مدت 3 سال تمدید شده بود، گفت: برخی قوانین آزمایشی باید طی فرایندی بعد از اصلاح ایرادات و اشکالات آن به قانون دائمی تبدیل شود.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر ضرورت دائمی شدن قانون ارتقای سلامت نظام اداری بیان داشت: لازم است مفادی از قانون فعلی که تأثیرگذار بوده تقویت شود و آن دسته از موادی که اجرایی نشده و یا ضعیف اجرا می شود از آن حذف شود.

وی در ادامه با بیان اینکه دولت باید قانون جدید را در قالب یک لایحه به مجلس ارائه کند عنوان کرد: در حال حاضر در نظام سلامت اداری با مشکلاتی روبرو هستیم که هرچه سریع تر این قانون باید تمدید شده و یا دائمی شود.

عباسی در ادامه به لایحه دیگری تحت عنوان لایحه «مقابله با فساد و ارتقای سلامت نظام اداری- مالی» که اخیرا در هیأت دولت به تصویب رسیده است اشاره و بیان کرد: اگر تمام موارد موجود در قانون ارتقای سلامت نظام اداری در لایحه جدید وجود داشته باشد، می تواند بعد از تصویب در مجلس، قانون قبلی را ملغی کرد اما در حال حاضر باید تکلیف قانون فعلی مشخص شود.

وی در پایان با اشاره به درخواست رئیس قوه قضاییه از مجلس برای تمدید قانون ارتقای سلامت نظام اداری، خاطرنشان کرد: ما این درخواست را از دولت داشته ایم که درباره تمدید قانون فعلی لایحه به مجلس ارائه کند و در صورت عدم ارائه آن، مجلس برای تمدید آن ورود می کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet