روز مجلس
1398/08/01 09:20:02
سرویس سیاسی
عضو کمیسیون ماده 10 احزاب روند صدور مجوزهای احزاب را تشریح کرد

رقابت 119 حزب ملی و استانی در انتخابات اسفند

عضو ناظر مجلس در کمیسیون ماده ۱۰ احزاب گفت: ۱۱۹ حزب ملی و استانی در کشور مجوز فعالیت گرفته‌اند.
رقابت 119 حزب ملی و استانی در انتخابات اسفند عضو ناظر مجلس در کمیسیون ماده 10 احزاب گفت: 119 حزب ملی و استانی در کشور مجوز فعالیت گرفته‌اند. https://cdn.icana.ir/d/019/201902105914006999.jpg رقابت,119,حزب,ملی,و,استانی,در,انتخابات,اسفند Icana

پروانه مافی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در تشریح جلسات اخیر کمیسیون ماده 10 احزاب اظهار داشت: در جلسات آخر کمیسیون ماده 10 احزاب عموما در خصوص احزاب استانی که تقاضای تبدیل شدن به حزب ملی را داشته‌اند، مباحث و بررسی‌های لازم انجام شده است.

عضو ناظر مجلس شورای اسلامی در کمیسیون ماده 10 احزاب بیان کرد: درخواست تاسیس حزب اصلاحات نوین و حزب کار و کرامت انقلاب اسلامی لرستان در جلسات اخیر مطرح شده است.

وی افزود: پرونده‌های مربوط به جمعیت فرهنگیان عدالت خواه استان اصفهان، مجمع اصولگرایان استان قم، سازمان ادوار تحکیم وحدت و مجمع متخصصین بررسی شد و نتایج به آن‌ها اعلام می‌شود.

مافی با بیان اینکه در حوزه استانی نیز احزاب درخواست تاسیس شعب استانی در استان‌های اردیبل و آذربایجان شرقی داشته‌اند، ادامه داد: در استان اردبیل جامعه جوانان متحد اسلامی، جمعیت جوانان انقلاب اسلامی، حامیان انقلاب اسلامی، حزب جوانان اسلامی و حزب مردمی اصلاحات درخواست شعبه داشته‌اند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی گفت: در استان آذربایجان شرقی نیز جمعیت جوانان انقلاب اسلامی، حامیان انقلاب اسلامی، اراده ملت اعتدال توسعه  و همبستگی ایران اسلامی درخواست ایجاد شعبه داشته‌اند .

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در حال حاضر حدود 119 حزب ملی و استانی در کشور مجوز فعالیت دارند.

لازم به ذکر است پس از آنکه در طول سال‌های گذشته احزاب اسمی بسیار زیادی در کشور ثبت شده بودند، وزارت کشور اجازه فعالیت احزاب را منوط به تطبیق آنها با قانون جدید تشکل های سیاسی دانست و از آن زمان تاکنون 119 حزب ملی و استانی در کشور مجوز فعالیت دریافت کرده‌اند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet